A spanyolok nyertek Ukrajnában, él a remény az egyenes kijutásra!

A spanyolok megnyerték a számukra tét nélküli, utolsó Európa-bajnoki selejtezőküjet! Ezzel tovább él a remény, hogy Magyarország a legjobb csoportharmadikként automatikusan kijut a nyári Franciaországi Európa-bajnokságra. A spanyolok mellett a szlovákok jutottak még ki az Eb-re a C-csoportból.

Ez már csak akkor nem sikerülhet, ha kedden a törökök nyernek otthon a már Eb-résztvevő Izland ellen és ezzel egy időben a kazahok nyernek Lettországban.

A spanyolok mindenesetre megtették azt, amit Vicente Del Bosque ígért, azaz komolyan vették az ukránok elleni, számukra már tét nélküli összecsapást.

A spanyolok a 100. válogatottságát ünneplő Cesc Fábregas vezetésével léptek pályára és miután átvészelték a kezdeti ukrán rohamokat, magukhoz ragadták a kezdeményezést. Az első helyzetet Cesc hagyta ki, majd a 22. percben megszerezték a vezetést a spanyolok, Thiago beadását Mario Gaspar fejelte Pjatov kapujába.

Két perccel később Fábregas büntetőt harcolt ki, de ki is hagyta azt, pontosabban Pjatov védett.

A meccs végig nagyon izgalmas, akciódús volt, de a spanyolok csak úgy tudtak egy remek akciót gólra váltani, hogy Nacho közben szabálytalankodott, míg az ukránok nem tudtak túljárni a zseniális napot kifogó David De Gea eszén, aki mindent védett.

Az ukránok ezzel maradtak a csoport harmadik helyén és nem tudtak letaszítani minekt a legjobb csoportharmadik helyéről, így a pótselejtezőkre készülhetnek!

Ukrajna–Spanyolország 0–1
Kijev, Olimpiai Stadion. V: Mazics (szerb)
Ukrajna: Pjatov – Fedeckij, Rakickij, Kucser, Sevcsuk – Garmas (Ribalka, 58.), Sztyepanenko – Jarmolenko, Rotan (Zsicsenko, 87.), Konopljanka – Kravec (Szeleznyov, 87.). Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
Spanyolország: De Gea – Mario, Nacho, Etxeita, Azpilicueta – Thiago Alcántara, San José, Fabregas (Mata, 64.) – Isco, Paco Alcácer, Nolito (Jordi Alba, 75.). Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque
Gólszerző: Mario (22.)

A C-csoport többi meccsén:

A szlovákok úgy tűnt simán verik majd a luxemburgiakat, az első félidő második felében Marek Hamsík, Nemec és Mak révén be is rámoltak hármat, de Luxemburg a 61. percben szépített, majd négy perccel később egyre zárkózott, végül Hamsík zárta le a mérkőzést a 91. percben.

Luxemburg–Szlovákia 2–4 G: Mutsch (62.), Gerson (63. – 11-esből), ill. Hamsík (24., 91.), Nemec (29.), Mak (31.)

Fehéroroszország–Macedónia 0–0

A C-csoport végeredménye:

PERCRŐL-PERCRE

VÉGE!

Három perc hosszabbítás!

89. perc: MEGINT DE GEA! Ribalka övését védte!

Közben De Gea kap egy sárgát időhúzás miatt.

85. perc: Újabb veszélyes spanyol lövés vágódott szögletre. Kettőt cserélnek az ukránok, Rotan helyén Zsincsenko, Kravec helyett Szeleznyov folytatja

84. perc: Ezúttal nem jött a gól, Alcácer helyén Busquets folytatja

82. perc: Mata és Isco kevergettek, de mentettek az ukránok, talán kezdenek fáradni a sárga mezesek.

77. perc: Fedeckij jelezte egy kemény belépővel, hogy a pályán van, sárga lap

74. perc: Újabb spanyol csere, Nolito helyett Jordi Alba érkezik

Mario szorul ápolásra egy könyökös után.

Közben Luxemburg 2-3-ra visszajött a szlovákok elleni meccsbe!

66. perc: Konopljanka cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de szögletre pattan a lövése

64. perc: Spanyol csere, Juan Mata érkezik Cesc Fábregas helyére. Cesc egy kihagyott tizenegyessel ünnepelte 100. válogatott meccsét.

58. perc: Megint mit védett De Gea Garmas fejese után! Közben ukrán csere, Garmas le, Ribalka be!

56. perc: Nacho már a saját kapuja előtt ment Jarmolenko fejese után.

55. perc: Hatalmas tiki-taka végén San José lőtt gólt, de közben Nacho rombolt a tizenhatoson belül, amiért szabadrúgás kifelé.

53. perc: San José kapott egy sárgát, majd egy kontra után Isco lövését tenyerelte szögletre Pjatov

51. perc: Jarmolenko cselezgetett, majd a baloldali kapufa külső élét találta telibe. De Gea talán rajta volt a lövésen.

Elkezdődött a második félidő. Újabb De Gea-bravúr, de már szabálytalanság miatt sípolt a szerb.

A csoport többi meccsén:
Luxemburg–Szlovákia 0–3 G: Hamsík (24.), Nemec (29.), Mak (31.)

E-csoport
San Marino–Szlovénia 0–0
Litvánia–Anglia 0–2 G: Barkley (29.), Arlauskis (35. – öngól)
Észtország–Svájc 0–0

Ebben a csoportban amúgy már minden eldőlt, Anglia és Svájc kijutott az Eb-re, Szlovénia pótselejtezőre készül.

Félidő!

Egy perc hosszabbítás.

44. perc: Konopljankának rúgott oda Thiago, de nem kapta meg a msáodik sárgát. A szabadrúgást a sértett lőtte kapura, De Gea ütötte ki.

36. perc: Thiago kapott sárgát egy csúnya könyökösért

34. perc: Pjatov paskolta a labdát Nolito elé, de a blokkba lőtte a labdát a spanyol

Lehet ez zavarta Fábregast?

A szlovákok közben kitömik Luxemburgot, már 0-3!

28. perc: De Gea védett megint Kravec megpattanó lövése után

24. perc: Fábregast vágta fel Kucser a tizenhatoson belül, Cesc tizenegyesét Pjatov védte

22. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Mario fejesével vezetnek a spanyolok, Thiago beadása jelentette a gólpasszt!

15. perc: Két De Gea-bravúr egy percen belül. Előbb Kravec ziccerét, majd Rotan közeli lövését védte lábbal hatalmas bravúrral!

9. perc: Ott volt a nagy helyzet, egy kontra végén Isco ugratta ki Fábregast, aki kapu fölé lőtt

6. perc: Garmas lőtt messziről, de De Gea magabiztosan védett.

A spanyolok kezdenek aktívabban, Azpilicueta tüzelt kapu fölé az 5. percben.

Elkezdődött a mérkőzés, Isco keverget rögtön és harcol ki egy szögletet.

A csapatok már az Olimpiai Stadion gyepén, jöjjenek a himnuszok.

Ukrajna: Pjatov – Fedeckij, Rakickij, Kucser, Sevcsuk – Garmas, Sztyepanenko – Jarmolenko, Rotan, Konopljanka – Kravec. Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
Spanyolország: De Gea – Mario, Nacho, Etxeita, Azpilicueta – Thiago Alcántara, San José, Fabregas – Isco, Paco Alcácer, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

Az összecsapáson szerb játékvezető lesz, Mazics személyében.

Vicente del Bosque a sajtótájékoztatón elmondta, komolyan veszik majd az ukránok elleni mérkőzést. Leegyszerűsítve a helyzetet: amennyiben az ukránok nyernek, letaszítanak bennünket a legjobb csoportharmadik helyéről és pótselejtezőre kényszerülünk egy másik csoportharmadik válogatott ellen. Ha nem kapnak ki a spanyolok, tartjuk a helyünket, ami biztos Eb-részvételt jelent és kedden már csak a törökök lehetnek veszélyesek ránk nézve, de az ő esélyeik jóval kissebbek mint az ukránoké.

Az előzetshez képest Mata helyén Fábregas kezd.

A spanyolok kezdője: De Gea (Manchester United) – Mario Gaspar (Villarreal), Nacho (Real Madrid), Etxeita (Athletic Bilbao), Azpilicueta (Chelsea) – San José (Athletic Bilbao), Isco (Real Madrid), Thiago Alcántara (Bayern München) – Nolito (Celta Vigo), Alcácer (Valencia), Cesc Fábregas (Chelsea)

Spanyolország a Luxemburg elleni sikerével már az előző körben kiharcolta az Európa-bajnoki részvételt, azonban az Ukránok számára még nagyon fontos a kijevi összecsapás.

A csoportmásodik Szlovákia és a harmadik Ukrajna azonos pontszámmal várja az utolsó kört, és ahhoz, hogy helyet cseréljenek, az ukránoknak több pontot kell szerezniük odahaza a spanyolok ellen, mint a szlovákoknak Luxemburgban. Erre viszonylag kicsi az esély, hiszen a papírforma alapján a szlovákok nyernek majd a luxemburgiak ellen, így egy ukrán siker mindenképp azt jelentené, hogy északkeleti szomszédaink megelőznek minket a csoportharmadikok között, így a magyar válogatott pótselejtezőre kényszerülne.