Újabb betli, leforrázták a hollandokat Törökországban

Az Izland elleni hazai vereség után a törökök nagyon simán verték hazai pályán a hollandokat, akik így már a pótselejtezős harmadik helytől is két pontra vannak.

Danny Blind szövetségi kapitány két vereséggel debütált, a török válogatott már a meccs elején megszerezte a vezetést, Arda Turan indítása után Oguzhan Özyakup emelte át Jasper Cillessent.

Arda Turan maga is betalált, a manchesteri Daley Blind adta el a labdát, majd Cillessen bevédte a Barca játékosának lövését.

A végeredményt a hajrában Burak Yilmaz állította be, 3–0, a törökök a csoport harmadik, a hollandok a negyedik helyen állnak.

A csoport másik, 18.00 órás meccsén a csehek a lettekhez látogattak és David Limbersky, valamint Vladimír Darida találataival korán eldöntötték a három pont sorsát, Arturs Zjuzins csak szépíteni tudott. a csehek így biztos Eb-résztvevők, Izland 20.45 órakor lép pályára és követhetik is a cseheket egy pontszerzéssel.

Törökország–Hollandia 3–0 (2–0)
TÖRÖKORSZÁG: Volkan Babacan – Sener Özbayrakli, Serdar Aziz, Hakan Balta, Caner Erkin – Selcuk Inan – Ozan Tufan, Oguzhan Özyakup (Olcay Sahan, 83.) – Hakan Calhanoglu (Mehmet Topal, 65.), Burak Yilmaz, Arda Turan (Volkan Sen, 57.). Szövetségi kapitány: Fatih Terim
HOLLANDIA: Cillessen – Van der Wiel, De Vrij (Wijnaldum, a szünetben), Riedewald, Blind (De Jong, 74.) – Klaassen, Bruma – Sneijder – Narsingh (Promes, 69.), Van Persie, Depay. Szövetségi kapitány: Danny Blind
Gólszerző: Oguzhan Özyakup (8.), Arda Turan (26.), Burak Yilmaz (86.)

A B-csoportban Wales gólnélküli döntetlent játszott Izrael ellen, így Gareth Bale-éknek még várniuk kell az ünnepléssel, pedig egy győzelemmel már ma biztos lehetett volna az Eb-részvétel.

A H-csoportban Horvátország meglepetésre simán kikapott Norvégiában, így az északiak vezetik a csoportot. A később pályára lépő olaszok egy győzelemmel változtathatnak ezen, megelőzhetik mindkét csapatot, így a horvátok a harmadik helyre esnének vissza.

Lettország–Csehország1–2
Málta–Azerbajdzsán 2–2
Norvégia–Horvátország 2–0
Törökország–Hollandia 3–0
Wales–Izrael 0–0

A csoportok állása:
A-csoport: 1. Csehország 19 pont (8 meccs), 2. Izland 18 pont (7), 3. Törökország 12 pont (8), 4. Hollandia 10 pont (8), 5. Lettország 4 pont (8), 6. Kazahsztán 1 pont (7)

B-csoport: 1. Wales 18 pont (8 meccs), 2. Belgium 14 pont (7), 3. Izrael 13 pont (8), 4. Ciprus 9 pont (7), 5. Bosznia-Hercegovina 8 pont (7), 6. Andorra 0 pont (7)

H-csoport: 1. Norvégia 16 pont (8 meccs), 2. Horvátország 15 pont (8), 3. Olaszország 15 pont (7), 4. Bulgária 8 pont (7), 5. Azerbajdzsán 6 pont (8), 6. Málta 2 pont (8)