Olaszország kijutott, Hollandia nem adja fel

Olaszország nem hagyta a döntést az utolsó pillanatra, 3-1-es azerbajdzsáni sikerével kiharcolta az Európa-bajnoki indulást kora este a szombati játéknapon, a H-csoportban.

Éder szerzett vezetést a vendégeknek Verratti forintos labdája után a 11. percben. Az egyenlítést követően még a szünet előtt reagáltak az olaszok sakk-mattra kijátszott akció során lőtt góllal, majd Darmian találata után hátra is dőlhetett a kispadon Antonio Conte.

Az A jelű hatosban a hollandok megtették a kötelességüket, nyertek Kazahsztánban, így végig harcban állnak majd a pótselejtezőért, de ha Törökország pontot szerez este Csehországban, abban az esetben nem lesz a saját kezükben a sorsuk a zárókörben.

Eb-selejtezők, 9. forduló
H-csoport
Azerbajdzsán-Olaszország 1-3 (Nazarov 31., ill. Éder 11., El Shaarawy 43., Darmian 65.; kiállítva: Huszejnov 88.)