"Neymar egy szélhámos! Hollywoodban a helye"

Éles kirohanást intéztek Neymar ellen a Brazília-Kolumbia (0-1) Copa América-csoportmeccs után, amely botrányos körülmények között, lökdösődéssel és két kiállítással ért véget magyar idő szerint csütörtök hajnalban, Santiago de Chilében.

A kolumbiai Faustino Asprilla - a Parma és a Newcastle egykori csatára - többször is posztolt a meccs alatt, amennyire lenyűgözte hazája válogatottjának játéka, annyira negatív volt a véleménye a brazil csapatkapitány viselkedéséről. "Neymar egy szélhámos! Hollywoodban lenne a helye!" - írta a Twitter közösségi oldalon.

Neymar ezen az estén nem annyira a szédületes cseleivel tűnt ki, sokkal inkább azzal, hogy végig forrt a levegő körülötte.

Az első félidő hajrájában kézzel továbbította a kapura a labdát (valószínűleg vétlenül), amit kiszúrt a játékvezető, és sárga lappal szankcionált. Pár perccel később a tűzzel játszott a brazil ász, egy párharc során ugyanis hátulról próbálta elkanalazni a labdát. A szabálytalanság akár második sárgát is érhetett volna, ráadásul indulatosan még bele is püfölt egyet a labdába.

Neymar a lefújás pillanataiban aztán dühből ellőtte a labdát, és eltalálta Armerót, ezután kezdődtek a tömegjelenetek. A brazil - akit közben kérdőre vonták a kolumbiaiak - majdnem megfejelte Murillót, mire Bacca hatalmasat taszajtott rajta. Neymar és Bacca is azonnali pirost kapott.

Kolumbia 1991 után nyert ismét meccset Brazília ellen Jeison Murillo 36. percben szerzett góljával, ezzel ráadásul megtörve a selecao 11-es győzelmi szériáját.

A vereség és Neymar kiesése rendkívül nehéz helyzetbe hozta a kontinensbajnokságon a brazilokat, akiknél a továbbjutás múlhat azon, hogy Philippe Coutinho hogyan lesz képes majd pótolni a Barca sztárját.

A legfrissebb hírek szerint csak egymeccses eltiltást helyezett kilátásba a Copa América fegyelmi bizottsága, dacára annak, hogy Neymarra akkor is eltiltás várt volna, ha nincs a meccsvégi piros (az első játékrészben második sárgáját gyűjtötte be a tornán). Végleges döntés pénteken születik az ügyben.