Mexikó a hajrában intézte el Uruguayt

A C-csoportban is megkezdődtek a küzdelmek a centenáriumi Copa Américán, melyen kisebb meglepetésre Mexikó 3–1-re legyőzte Uruguayt.

Mexikó már a 4. percben vezetést szerzett, igaz, a közép-amerikaiak beadását Álvaro Pereira a saját kapujába továbbította.

Az első félidőben történt még, hogy Matias Vecino két sárgát is begyűjtött, így megfogyatkoztak az uruk, míg Eduóinson Cavani ziccert hibázott.

A második játékrészben Andres Guardado is megkapta második sárgáját, majd a megítélt szabadrúgás után a csapatkapitány, Diego Godín egyenlített.

A 85. percben egy szögletet után nem tudott felszabadítani Uruguay, Rafa Márquez pedig hatalmas góllal visszavette a vezetést, majd a hosszabbításban Héctor Herrera állította be a végeredményt.

Az uruguayiak legnagyobb sztárja, Luis Suárez sérülés miatt nem szerepelhetett a mérkőzésen.

A csoport másik meccsén Venezuela 1–0-ra győzött Jamaica ellen, a Torino támadója, Josef Martínez döntötte el a meccset a 15. percben.

C-csoport, 1. forduló
Mexikó–Uruguay 3–1 (A. Pereira 4. – öngól, Márquez 85., Herrera 92., ill. Godín 74.)
Jamaica–Venezuela 0–1 (J. Martínez 15.)