Vidalék könnyed győzelmet arattak, kikapott a Hertha

Arturo Vidal első Bundesliga-találatát szerezte Bayern-mezben, nem is akármilyet, kapufás bombagóllal jelentkezett szombat délután az újonc Darmstadt otthonában (0-3)!

A chilei a gólpasszrangsort vezető Douglas Costától kapta a labdát, 20 méterre a kaputól sült el a jobb lába a 20. percben.

A második félidő hőse a védekező középpályás Sebastian Rode volt, aki előbb Kingsley Coman találátát készítette elő, majd maga is eredményes volt. Utóbbi akciónál Douglas Costa már a hetedik asszisztját könyvelhette el (öt forduló alatt).

Alonso, Lahm, Thiago és Müller is padozott a Wolfsburg elleni, jövő keddi kupameccsre tekintettel. Több mint egy év után tért vissza Javi Martínez, aki Vidalt váltotta a második félidő közepén. Lewandowskit kisebb sérülés miatt nem nevezték a keretbe.

Dárdai Pál Herthája a hajrában adta be a derekát Wolfsburgban, a holland gólgyáros Bas Dost előbb közelről vette be a cserekapus Jarstein kapuját, majd tizenegyesből is célt ért.

Bundesliga, 5. forduló
Darmstadt-Bayern 0-3 (0-1)

G.: Vidal (20.), Coman (61.), Rode (62.)

0-1:

0-2:

0-3:

További eredmények: Köln-Mönchengladbach 1-0, Hamburg-Frankfurt 0-0, Werder Bremen-Ingolstadt 0-1, Wolfsburg-Hertha 2-0.

Tabella, élmezőny: 1. Bayern 15 pont - 5 meccs, 2. Dortmund 12 - 4, 3. Wolfsburg 11 - 5 ...