Több mint harminc éve nem volt ilyen, Dárdai megcsinálta

A magyar tréner, Dárdai Pál négy közé vezette csapatát, a berlini Hertha BSC-t, amely 1981 óta nem járt ilyen magasságokban a Német Kupában.

Dárdaiék a másodosztályú Heidenheim otthonában léptek pályára és a Bundesliga 2-ben szereplő alakulat meg is lepte a berlinieket. Egy szöglet után Feick szerezte a meccs első gólját.

A vendégek Ibisevic révén 11 perc alatt megfordították a meccset, majd a második félidőben Haragucsi tovább növelte az előnyt.

A 82. percben a hatalmas hóesésben büntetőhöz jutott a Heidenheim, amit Schnatterer értékesített, de az esetleges egyenlítésre már nem maradt idő.

"Az álmunk megvalósításához vezető úton ez egy fontos, egyben nagyon nehéz állomás volt" - értékelt a Hertha Twitter-oldalán Dárdai Pál, s hozzátette: nagy csatán vannak túl, a két kapott gólból pedig tanulnia kell a játékosoknak.

A berlini együttes 35 év szünet után jutott újra elődöntőbe a Német Kupában, amelynek fináléját május 21-én épp a fővárosi Olimpiai Stadionban rendezik.

Sorsolás még ma este.

Heidenheim–Hertha BSC 2–3 (Feick 10., Schnatterer 82. – 11-esből, ill. Ibisevic 14., 21., Haragucsi 58.)