Otthon hullajtott fontos pontokat a Wolfsburg

Megőrizte hazai veretlenségét, ugyanakkor a Paderborn elleni döntetlennel korántsem lehet elégedett a második helyen álló Wolfsburg, amely a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában játszott 1-1-et az újonccal.

Az öt mérkőzés óta nyeretlen vendégek az 51. percben 11-esből egyenlítettek, amely a klub történetének első büntetőből szerzett gólja volt az élvonalban.

A másik vasárnapi meccsen az azonos pontszámmal álló Bayer Leverkusen és Borussia Mönchengladbach 1-1-es döntetlent játszott egymással, így maradtak a harmadik és a negyedik helyen a tabellán.

LABDARÚGÁS
Bundesliga, 15. forduló
Péntek
1899 Hoffenheim-Eintracht Frankfurt 3-2 (Gólszerző: Volland 43., Szalai 65., Firmino 87., ill. Aigner 58., Seferovic 77.)
Szombat
FC Augsburg-Bayern München 0-4 (Gólszerző: Benatia 58., Robben 59., 71., Lewandowski 68.)
SC Freiburg-Hamburger SV 0-0
Hertha BSC-Borussia Dortmund 1-0 (Gólszerző: Schieber 40.)
Schalke 04-1. FC Köln 1-2 (Gólszerző: Sané 85., illetve Ujah 47., Lehmann 67.)
Werder Bremen-Hannover 96 3-3 (Gólszerző: Junuzovic 36., Lorenzen 55., Selke 88., ill. Stindl 12., Joselu 62., Kiyotake 64.)
FSV Mainz 05-VfB Stuttgart
Vasárnap
Bayer Leverkusen-Borussia Mönchengladbach 1-1 (Gólszerző: Calhanöglu 18., illetve Brouwers 40.)
VfL Wolfsburg-SC Paderborn 1-1 (Gólszerző: Rafa 17. - öngól, illetve Meha 51. - tizenegyesből)