Nyolcnál állt meg a Bayern

A német bajnokság szombati játéknapján az éllovas Bayern München, 8-0-ra verte a Stieber Zoltánnal felálló Hamburgot.

A Hamburg 21 percig állta a sarat, aztán Thomas Müller büntetőból megszerezte a vezetést a Bayernnek. A folytatásban pedig nem bírtak leállni a bajorok. Először Götze vágta be a kapusról kipattant labdát, majd Arjen Robben lőtt egy hatalmas gólt, amivel 3-0 volt az állás az első félidő végén. A második játékrész elején ismét jött a holland szélső, és a szerencsének és a kapusnak köszönhetően, megduplázta góljai számát. Tíz perccel később megint Müller talált a kapuba, majd egy perccel később, Robert Lewandowski is feliratkozott a góllövők közé. A 70. percben, a sérüléséből felépült Franck Ribery pörgetett ballal a hosszúba, majd a mérkőzés vége előtt Götze még egyszer betalált, kialakítva ezzel a 8-0-ás végeredményt.

Győzelmével a Bayern továbbra is nyolc ponttal vezet a Wolfsburg előtt.