Nagyon durván ég a ház Dortmundban - videó!

A Borussia Dortmund ezúttal a Werder Bremennel vívott "kiesési rangadót" bukta el 2-1-re a Bundesliga 17. fordulójában.

A forduló előtt harmadik Borussia Mönchengladbach kikapott, a negyedik Bayer Leverkusen és az ötödik Schalke 04 pedig csak döntetlent ért el.

A Schalke Stieber Zoltán együttesével, a 14. Hamburggal játszott 0-0-s döntetlent hazai pályán. A találkozón a magyar válogatott futballista nem lépett pályára.

Továbbra is szenved a Borussia Dortmund, mely a Werder Bremennel vívott "kiesési rangadót" bukta el 2-1-re, s így az eddig sereghajtó brémaiak megelőzték Jürgen Klopp csapatát. A legutóbbi szezonban ezüstérmes Dortmunddal az a szégyen is megeshet, hogy az utolsó helyen zárja az évet, amennyiben a most 18. Freiburg vasárnap nem kap ki a Hannovertől.

LABDARÚGÁS
Bundesliga, 17. forduló
Péntek:
FSV Mainz 05-Bayern München 1-2 (Gól: Soto 21., illetve Schweinsteiger 24., Robben 90.)

Szombat:
FC Augsburg-Borussia Mönchengladbach 2-1 (Gól: Feulner 20., Bobadilla 51., ill. Kruse 3. - tizenegyesből)
Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt 1-1 (Gól: Bellarabi 83., Meier 36. - öngól)
FC Schalke 04-Hamburger SV 0-0
VfB Stuttgart-SC Paderborn 0-0
Werder Bremen-Borussia Dortmund 2-1 (Gól: Selke 3., Bartels 62., ill. Hummels 69.)
VfL Wolfsburg-1. FC Köln 2-1 (Gól: Dost 16., Naldo 78., ill. Maroh 11.)