Méltón, góllal, arannyal köszöntek el a Bayern ikonjai

Dárdai búcsúja keserédesre sikerült.

Franck Ribery és Arjen Robben góllal búcsúztak a bajoroktól. Dárdai Pál csapata súlyos vereséget szenvedett a BL indulási pozíciót elérő ellenfelétől.

A német labdarúgó bajnokság 34. utolsó fordulójában a címvédő Bayern München együttese az Eintracht Frankfurtot fogadta és bajnokesélyeshez méltón kezdett. A 4. percben Kingsley Coman góljával került előnybe. Niko Kovac csapata ezen a mérkőzésen egyértelműen bizonyította, hogy nekik van a legnagyobb esélyük a bajnoki címre. Előbb Alaba lövését védte Trapp kapus, majd a 300. bajnokiját ünneplő Mats Hummels fejelt fölé. A bajorok az első félidőt uralták, ami a 23. percben jött Gnabry lövése ami a kapuban kötött ki. Ám les címén érvénytelenítte ezt a gólt Stegemann játékvezető. A második félidő elején a Frankfurt egyenlített a csereként beállt Haller révén majd egy perccel később David Alaba válaszolt egy kipattanót követően. (2-1) A Bayern folytatta tovább a gólgyártást a szintén csereember Renato Sanches megszerezte története első gólját bajor színekben. A 71. percben a szintén csereember a búcsúzó Franck Ribery megszerezte szezonbeli 6. csapata 4. gólját bebiztosítva ezzel a bajorok sorozatbeli 7. bajnoki címét. A végeredményt a szintén csereként beálló holland Arjen Robben biztosította be, miután Alaba passzát értékesítette 3 méterről. A BayernMünchen csapata ezzel megszerezte 29. bajnoki címét.
Robben és Ribery csereként beállva góllal köszönt el a bajoroktól.  (Fotó forrása: Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

„Köszönettel tartozom a csapatomnak, és a szurkolóknak”-Értékelt boldogan Niko Kovac a mérkőzés után. „Nagyon büszke vagyok rájuk. Most készülünk a jövő hétre, duplázni akarunk.”

A bajnoki címért folytatott másik mérkőzésen a Borussia Dortmund a Mönchengladbach együtteséhez látogatott. A találkozót a BL indulást jelentő negyedik helyre pályázó Mönchengladbach kezdte jobban, Traoré lövése a kapufán csattant a 11. percben. A félidő végén egy véleményes szituációt követően megszerezte a vezetést a sárga fekete alakulat. Reus (vonalon kívül) adta be a labdát Sanchonak aki a kapuba lőtt. (0-1).

A második félidő elején Lucien Favre alakulata ott folytatta, ahol az első végén abbahagyta  egy indítást követően Pulisic tette be Reusnak aki közelről a kapuba lőtt eldöntve ezzel a mérkőzést.

A mérkőzést követően Lucien Favre így értékelt: Jól kezdett a Mönchengladbach, de fokozatosan átvettük a játék irányítását fontos volt, hogy mi szereztünk vezetést. A második félidőben jobban játszottunk, domináltunk megérdemelten nyertünk. Gratulálunk a Bayern Münchennek és edzőjének, Niko Kovacnak.

A BL-be jutásról döntő másik mérkőzésen a Bayer Leverkusen a fővárosba látogatott. A Hertha Berlin játékosai méltó módon szerettek volna elköszönni a 4 és fél év után távozó Dárdai Páltól, ám a találkozó nem a berliniek szája íze szerint alakult. A gyógyszergyáriak könnyedén 5-1-re győztek Berlinben odaérve ezzel a Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helyre.

Dárdaitól is elbúcsúztak a szurkolók. (Fotó forrása: Thomas F. Starke/Bongarts/Getty Images)

„A mutatott játék egy picit jellemezte az egész szezonunkat. A búcsú számomra nem különleges, gyakran jártam ki eddig is a stadionba. Az élet megy tovább.”- Mondta Dárdai Pál a találkozót követő sajtótájékoztatót követően.

Borító foró: Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images