Kleinheisler kezdett, lefocizták a Werdert

Bosszút állt a Mönchengladbach a Werder Bremenen, amiért az decemberben kiejtette a Német Kupából. A Borussia 5-1-re ütötte ki a péntek esti bajnokin a brémaiakat, akiknél először kezdett a csapatban tétmeccsen a magyar válogatott középpályás, Kleinheisler László.

Az első félidőben kétszer is kigurigázták a vendégeket, aztán a második játékrész elején a védő Andreas Christensen már második gólját jegyezte - ezúttal egy szöglet utáni fejesből (3-0).

Claudio Pizarro büntetőből szépített, de ezt további két hazai gól követte, az egyik egy Raffael-tizenegyesből, a másik egy bombaerős Nordtveit-löketből született.

Kleinheisler kissé idegesen kezdett, de összességében megtette, ami tőle tellett, 75 százalékos passzhatékonysággal dolgozott, csakhogy ezen az estén esélye sem volt Werdernek.

A magyar játékos góllal is meghálálhatta volna a bizalmat, ám hiába volt ajtó-ablak helyzetben, nem passzolt neki Fin Bartels kevéssel azelőtt, hogy a 75. percben, 4-1-es állásnál lecserélték (Max Eggestein váltotta).