Kiütéssel kezdte a bajnokságot a Bayern

Robert Lewandowski mesterhármasának köszönhetően imponáló fölénnyel, 6-0-s győzelemmel kezdte a 2016/17-es bajnokságot a Bayern München. A bajorok Kleinheisler László együttesét, a Werder Brement fektették kétvállra.

Az első müncheni mérkőzésén, hazai közönség előtt bemutatkozó Carlo Ancelotti vezetőedző a Neuer - Lahm (Rafinha, 74.), Hummels, Martínez, Alaba (Bernat, 78.) - Thiago, Alonso (Kimmich, 64.), Vidal - Müller, Lewandowski, Ribéry összeállításban küldte pályára csapatát (az új igazolás Renato Sanches a kispadon ülte végig a találkozót).

A találkozót végig uralta a Bayern, 70 százalékot birtokolták a labdát és 15-2-es kapuralövési arányt produkáltak. Ennek megfelelően korán, már a 9. percben megszerezte a vezetést az FC Hollywood: Xabi Alonso levett egy kifejelt Lahm-beadást, és 24-ről irtóztató erővel lőtt a bal felső sarokba. 1-0!

A következő találatra alig négy percet kellett várni: Ribéry hatalmas labdát adott a védők mögött kilépő Lewandowskinak, aki kivárt, majd Wiedwald kapus szeme közé lőtte. 2-0!

A következő gólra a második félidőig kellett várni. Igaz, abból alig fél perc telt el, mire Thomas Müller felnézett a jobb oldalon, és egy föld-levegő rakétával megtalálta Lewandowski lábát. A lengyelnek szinte csak fel kellett emelnie azt, és máris 3-0 lett!

A következő gól megint Müller játékintelligenciáját dicsérte. A jobbszélső kifele mozogva gyönyörűen fordított vissza Philipp Lahm elé, aki a kapufa segítségével tovább növelte a Bayern előnyét. 4-0!

Az ötödik gólt megint Lahm és Müller hozta össze. Ezúttal Ribéry volt a kezdeményezett a két német okos passzainak, és töküresen érkezhetett a tizenegyespontra érekző labdára. 5-0!

A vége féltucat lett; Eggestein szabálytalankodott a csereként beálló Rafinhával a büntetőterületen belül. A büntetőt Lewandowski végezte el, és bár jó irányba vetődött a vendégkapus, mégis a jobb alsóban kötött ki a labda. 6-0!

A két csapat legutóbbi tizenkét meccsét ezzel a Bayern nyerte meg, sokszor imponáló fölénnyel (4–1, 6–1, 7–0, 5–2, 6–0, 4–0, 5–0). Valószínűleg nem a Werder lesz az első számú kihívójuk...