Hónapokra kidőlhet Ribery, ma dől el a sorsa

Németország – Egyelőre csak az biztos, hogy kényszerpihenő következik.

A Bayern München francia válogatott labdarúgója, Frank Ribery csak hétfőn esik át a részletes orvosi vizsgálaton, ám az első hírek szerint keresztszalag-szakadást szenvedett a német bajnokság 7. játéknapján, vasárnap a Hertha BSC vendégeként 2-2-re végződő mérkőzésen. Valószínűleg hónapokig harcképtelen lesz.

Riberyt a 62. percben kényszerűségből kellett lecserélni, miután előzőleg egy labdaátvételnél rálépett a játékszerre, majd a térdét fájlalva a földre zuhant. Egyes források szerint „csak” a külső oldalszalag sérült meg, s ebben az esetben elkerülhető a műtét, ám a felépüléshez így is 2-3 hónapra volna szükség. Komolyabb sérülés esetén akár fél évre is kidőlhet a középpályás.

Ezért aggódik a szünetben Zidane a Real-játékosokért " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

Amint arról korábban beszámoltunk, a spanyol labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának vasárnap esti, Espanyol elleni mérkőzésén 2-0-ra nyert a Real Madrid, amely hazai környezetben először győzött az idényben. A mérkőzés után Zinédine Zidane vezetőedző értékelt, s fejezte ki aggodalmát válogatott játékosai miatt. „Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és képesek voltunk végig türelmesek maradni, az első és a második játékrészben is.