Hiába került kétszer hátrányba a Bayern - videó

Idegenben harcoltak a bajorok.

A címvédő Bayern München kétszer is hátrányba került, mégis 3-2-re nyerni tudott az Augsburg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A bennmaradásért küzdő hazaiak már 13 másodperc után vezetéshez jutottak Leon Goretzka öngóljával, de a bajorok bő negyedóra alatt egyenlítettek, Kingsley Coman volt eredményes. A gólpasszt Josha Kimmich adta, aki ezzel már tíz asszisztnál jár, ennél a mostani szezonban senki nem jegyez többet.

Az Augsburg ugyan másodjára is előnyhöz jutott, de a Bayern Coman révén az első félidő hajrájában ismét betalált. A győztes gólt az osztrák David Alaba lőtte az 53. percben.

A második müncheniek sikerükkel két pontra csökkentették hátrányukat az éllovas Borussia Dortmunddal szemben, amely hétfőn lép pályára Nürnbergben.

Bundesliga, 22. forduló:

Augsburg–Bayern München 2–3 (Goretzka 1. – öngól, Dzsi Dong Von 23., ill. Coman 17., 45+3., Alaba 53.)