Hétfőn tárgyalják a Bundesligás fantomgól ügyét

Hétfőn tárgyal a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) fegyelmi bizottsága a múlt pénteki, Hoffenheim-Bayer Leverkusen bajnoki mérkőzésen esett "fantomgólról".

A meccset a vendégek nyerték 2-1-re úgy, hogy a 70. percben Stefan Kiessling fejese - a televíziós felvételek szerint - az oldalhálón keresztül jutott a kapuba, a bíró mégis gólt ítélt.

Ezzel lett 2-0, aztán a Hoffenheim - amely a 83. percben büntetőt rontott - a 88. percben szépített, ám végül nem tudott pontot szerezni.

A hoffenheimiek hivatalosan tiltakoztak a DFB-nél, és azt szeretnék elérni, hogy újrajátsszák a találkozót.

A Bundesligában volt már hasonló "fantomgól", 1994-ben a Bayern München szerzett ilyet a Nürnberg ellen, és azt a mérkőzést újrajátszották.