Ellopta a 11-es pontot: büntetés vár a düsseldorfi szurkolóra - videó

Büntetés vár arra a szurkolóra, aki májusban az osztályozó mérkőzés során ellopta a 11-es pontot a düsseldorfi futballstadionból.

A Fortuna Düsseldorf az osztályozó párharc visszavágóján 2-2-es döntetlent ért el a Hertha BSC ellen, így 4-3-as összesítéssel - 15 év szünetet követően - kiharcolta a feljutást az élvonalba. A meccs kaotikus körülmények között ért véget: a hazai szurkolók már a játékidő végének hittek egy bírói sípszót, és elözönlötték a pályát, miközben még két perc hátravolt. A rend mintegy 20-25 perc után állt csak helyre, a csapatok ekkor tudták lejátszani a fennmaradó időt.

A videofelvételek tanúsága szerint a tumultus közepette egy rajongó kiásta a 11-es pontot a gyepből, és diadalittasan távozott vele. "Nem tervezünk jogi lépéseket, pedig akár 50 ezer eurót is követelhetnénk a tettestől - jelentette ki Tom Koster, a Fortuna szóvivője. - Nevelő jellegű büntetést."