Bundesliga: hazai pályán került hátrányba a Hertha

Az osztályozó első mérkőzését Berlinben rendezték. A mérkőzésen a Hertha és a Fortuna Düsseldorf csapott össze. Nagy meglepetésre Dárdai egykori csapata vereséget szenvedett.

Pedig minden jól kezdődött a Hertha számára, hiszen már a 19. percben előnyhöz jutott a hazai csapat, miután Hubnik lőtt gólt.

Több mint egyórányi játék után még mindig 1-0 volt az állás, ám ekkor néhány perc alatt összeomlott a berlini csapat.

A 65. percben Bröker egyenlített, majd a 71. percben Ramos öngóljával már meg is szerezte a vezetést a másodosztályú Fortuna Düsseldorf.

Az esélyesebbnek hitt hazai csapat már nem tudott egyenlíteni, így az egygólos hátrány legnagyobb problémáját a két, hazai pályán bekapott gól jelenti majd a visszavágón.