Bayern-show Wolfsburgban, továbbjutott a Hertha - videó

A Bayern 3-1-es győzelemmel vágott vissza a Szuperkupa-vereségért a címvédő Wolfsburgnak idegenben, a Német Kupa második fordulójában, ezzel nyolcaddöntős. A Hertha és az 1860 München is ott van a legjobb 16 között.

A Bayern oktatott a meccsen, bő félóra után már három góllal vezetett. Douglas Costa rakétája után Thomas Müller duplával jelentkezett, mindkét találatánál David Alaba kereste a labdával.

A Hertha meccsén a házigazda FSV Frankfurt jutott vezetéshez a 47. percben, de az elefántcsontparti Salomon Kalou kilenc perccel később egyenlített, aztán az eredmény nem változott a rendes játékidő végéig. Mivel a továbbjutás egy meccsen dől el, következett a hosszabbítás, amelyben Kalou tizenegyesből megszerezte második gólját, egyben továbblőtte Dárdai Pál csapatát a harmadik körbe. A Hertha 2011 után először játszhat újra a legjobb 16 között a kupában.

A négyszeres magyar válogatott Simon Krisztiánnal felálló második vonalbeli 1860 München az első osztályú Mainz vendégeként vívta ki a továbbjutást, miután egygólos hátrányból fordított és győzött 2-1-re. Simon végigjátszotta a találkozót.

Német Kupa, 2. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért):
Wolfsburg-Bayern München 1-3 (0-3)

G.: Schürrle (90.), ill. Douglas Costa (15.), Müller (20., 35.)

FSV Frankfurt-Hertha BSC 1-2 (0-0, 1-1)

G.: Golley (47.), ill. Kalou (56., 99. - a másodikat tizenegyesből)
Kiállítva: Plattenhardt (119. - Hertha)

Mainz 05-1860 München 1-2 (1-0)
G.: Niederlechner (6.), ill. Mugosa ((70.), Okotie (77.)

További eredmények keddről: Erzgebirge Aue-Eintracht Frankfurt 1-0, Nürnberg-Düsseldorf 5-1, Darmstadt-Hannover 2-1, Unterhaching-RB Leipzig 3-0, Bochum-Kaiserslautern 1-0.

WOLFSBURG-BAYERN 1-3, VIDEÓ: