A Leverkusen lefékezte a Bayernt

A Bayern nem tudta kihasználni, hogy a Dortmund csak ikszelt Berlinben, a bajorok ugyanis szintén 0-0-s döntetlenre végeztek Leverkusenben a 20. forduló szombati játéknapján.

Kioltotta egymást a két csapat az első félidőben, összesen két lövést jegyezhettünk fel (egyet-egyet), ez a szám a sportstatisztikusok, pontosabban az OPTA 2004 óta létező nyilvántartása szerint negatív rekordbeállítást jelent.

A Leverkusen a másodikban is jól tartotta magát, időnként veszélyes portyákat is vezetett.

A meccs helyzetét aztán Robert Lewandowski hagyta ki, megpattanó lövése centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Egy perccel későb kiállították Xabit második sárgával.

A bajorok korábban csak Frankfurtban maradtak góltalanok a bajnoki idény során (0-0), akkor tört meg a rajttól számított, tízmeccses sikerszériájuk.

A Guardiola-csapat előnye nyolc pontnyi a táblázaton a Borussia Dortmunddal szemben, és tizennyolc a Hertha előtt.