A futball néha kegyetlen: kikapott a Gladbach, de hogy?!

A Mönchengladbach - ahogy mondani szokták - a játék minden elemében felülmúlta idegenben a Schalkét, mégis kikapott tőle 2-1-re péntek este, így a két csapat helyet cserélt egymással a tabellán a dobogós Hertha mögött.

Futószalagon gyártotta a helyzeteket a Mönchengladbach, de vagy pontatlanoknak bizonyultak a befejezések, vagy Ralf Fährmann kapus állta útját a labdáknak.

Az 59. percben aztán még inkább megnehezítette saját dolgát a Borussia: Leroy Sané lapos beadása után két Gladbach-védő összehozta a gólt a kapura veszélytelen Schalkénak. A komikus flipperezős jelenet során a labda előbb Martin Hintereggerről Havardt Nordtveitre, onnan vissza Hintereggerre, majd a hálóba pattant (1-0).

Mahmoud Dahoud bődületes kapufájánál még elmaradt az egyenlítés, de nem sokkal később a harmadik vendégvédő volt a főszereplő, Andreas Christensen tévedt előre egy ellenakció során, és csatárokat megszégyenítő módon késztette kapitulációra a királykékeket (1-1).

A fordításért küzdő Schubert-csapat ellen viszont ismét Leroy Sané lódult meg, középre tette a játékszert Leon Goretzkának, akinek átlövése irányt változtatva egy védőn beakadt Yann Sommer kapujába (2-1).

Fährmann egymás után két bravúrt is bemutatott a záráshoz közeledve, ez is kellett a meccs képe alapján hihetetlen végeredményhez.

A Gladbach vezetőedzője, André Schubert úgy nyilatkozott, ez most nem az ő napjuk volt, de ezzel együtt is büszke tanítványai teljesítményére.