A Bayern átgázolt Gulácsiékon

Lewandowski duplázott és Coman is betalált, magabiztosan gyűjtötte be a müncheni gárda 19. Német kupa elsőségét.

A 2019-es évi Német Kupa döntőt a Bayern kezdte jobban. Előbb Gnabry lövése ment mellé, majd Lewandowski elől mentett Konate.

A 12. percben jött a lipcsei gárda legnagyobb helyzete, Youssuf Poulsen fejesét Neuer óriási bravúrral hárította. Öt perccel később ismét Poulsen próbálkozott volna, de Kimmich visszaért, és menteni tudott. A 29. percben egy gyönyörű akció végén klasszisfejessel szerezte meg a vezetést a Bayern. Coman tette le Alabanak, majd Lewandowski bólintását követően került a labda a hálóba (1-0).

A gól után Niko Kovac csapata nem adta fel a játék irányítását, annak ellenére, hogy visszavettek a tempóból. A 42. minutumban, Kingsley Coman ordító nagy ziccert hagyott ki. Müller passzából a francia indult meg, kicselezve Gulácsit, azonban a visszatérő Konate nagyon nagyot mentett. Egy perccel később Lewandowski közeli lövését Gulácsi védte óriási bravúrral, így 1-0-s Bayern előnnyel fordultak a csapatok.
Fotó forrása: Abdulhamid Hosbas/Anadolu Agency/Getty Images

A második félidőt Ralf Rangnick csapata kezdte jobban. Forsberg lövését hárította bravúrral Manuel Neuer. Szűk egy órával a mérkőzés kezdetét követően Lewandowski lövését könnyedén védte Gulácsi. A 63. percben Gulácsi középre ütött egy labdát, amit Thiago a kapu mellé sodort.

Negyedórával később minden lényegi kérdés eldőlt. Kimmich beadása után Konate Coman elé fejelte, kicselezte védőjét, majd kipókhálózta a bal felsőt. (0-2)

A 85. percben Lewandowski biztosította be a bajor sikert. Kimmich indítása után a csereember Upamecano maradt le, és a lengyel csatár a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt (0-3). Az utolsó percekre is maradt Bayern helyzet. Alaba beadása után a búcsúzó Robben öt méterről lőtt a kapu fölé.

A Bayern megszerezte 19. kupagyőzelmét. Niko Kovac az első, aki játékosként és edzőként is duplázni tud.