Hart megmentette az angolokat, a németek hozták a kötelezőt

A világbajnoki-selejtezők 3. fordulójában az angolok 0-0-s döntetlent játszottak a szlovénekkel. A mezőny legjobbja a háromoroszlánosok kapusa, Joe Hart volt.

Kedden este kilenc világbajnoki-selejtezővel zárult a harmadik forduló. A C csoportban a csehek 0-0-s döntetlent játszottak az azeriekkel, míg a norvégok Oslóban 4-1-re legyőzték San Marinót, igaz a 77. percig 1-1 volt az állás és kisebb csoda lett volna a vendégek pontszerzése. A világbajnok németek már az első félidő elején eldöntötték az északírek elleni meccset, Julian Draxler és Sami Khedira voltak eredményesek.

Az E csoportban a románok gólnélküli döntetlent játszottak Asztanában a kazahokkal, míg a dánok hazai pályán szenvedtek egygólos vereséget Montenegrótól. A Robert Lewandowski nevével fémjelzett lengyel válogatott a 95. percben szerezte meg a győzelmet az örmények ellen a Bayern-csatár góljával.

Az F csoportban Litvánia 2-0-ra legyőzte Máltát, míg Szlovákia 3-0-ra diadalmaskodott Skócia ellen. Az angol válogatott Wayne Rooney nélkül sem sziporkázott, ugyanis nagyon gyenge játékot mutatott Ljubljanában a szlovének ellen, azonban a Manchester Citytől eltanácsolt Joe Hart szenzációs napot fogott ki, és több komoly ziccert is védett.