Falcao és az Atlético Madrid megalázó verést mért a Chelsea-re - videó!

Az Európa Liga-címvédő Atlético Madrid az egy félidő alatt mesterhármast szerző Radamel Falcao vezérletével 4-1-re kiütötte a tavasszal BL-t nyerő Chelsea csapatát, ezzel története során másodszor elhódította az Európai Szuperkupát.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a Chelsea számára, hiszen Radamel Falcao már a hetedik percben betalált a londoniak kapujába. A BL-címvédő kékek kínjait csak tovább fokozta, hogy a kolumbiai csatár a 19. és a 45. percben is betalált, így a félidőben már 3-0 volt az Európa Liga-címvédő spanyolok előnye. Az Atlético csodálatosan játszott, a Chelsea viszont csak kereste önmagát, helyzete sem volt, így teljesen megérdemelt volt a 2010-es győztes vezetése.

A második játékrészben mindkét csapat visszább vett a tempóból, a spanyolok kontrákra rendezkedtek be, míg az angolok nem találták a rést ellenfelük védekezésén. A 60. percben mégsem ebből, hanem szabadrúgásból találtak be a spanyolok, ezzel pedig végleg eldőlt a mérkőzés. Az utolsó fél órában egy Chelsea-szépítésre és néhány további életveszélyes spanyol kontrára futotta a csapatok erejéből, ám a lényegi kérdések gyakorlatilag 45 perc után eldőltek: Európai Szuperkupa-győztes lett az Atlético!

Monaco 1998 óta sorozatban 15-ször adott otthont a Szuperkupának, de az európai szövetség (UEFA) korábbi döntése értelmében a jövő évtől már mindig más stadionban tartják a BL- és EL-győztes csapat csatáját. Jövőre Prága lesz a helyszín.