Eredivise: tarolt a Feyenoord, az Ajax és a PSV

A tabella éllovasa, a PSV 5-1-re mosta le a pályáról a Heerenveent. Az Ajax és a Feyenoord is toronymagas győzelmet aratott, döntetlent játszott a Twente.

A holland bajnokság 12. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott a korábbi éllovas Twente a harmadik Vitesse csapatával, így visszacsúszott a második helyre a tabellán.

Már az első percben vezetést szerzett a Feyenoord a Roda ellen, ám ezután még egyenlíteni tudtak a vendégek. Az első félidő végére viszont már 3-2 volt az állás a rotterdaimak javára, a folytatás nem sok jóval kecsegtetett az ellenfél számára. A szünet előtt hirtelen mégis feltámadtak, így a játékosok 3-2-es hazai vezetéssel mentek a pihenőre. A második játékrészben már egyértelmű volt a Feyenoord fölénye, a 73. percben Janmaat be is állította az 5-2-es véeredményt.

Az Ajax számára - ahogy az várható volt - nem okozott gondot a kiesés ellen küzdő Zwolle lgyőzése, 4-2-es végeredménnyel hozták haza a három pontot.

Fölényes győzelmet aratott a PSV, ezzel átvette az első helyet a bajnokságban, egyetlen ponttal megelőzve a Twentét. Az eindhoveni csapat a 13. helyen álló Heerenveent látta vendégül.

FUTBALL
Eredivise, 12. forduló, vasárnap, eredmények:
Twente-Vitesse 0-0
gólszerzők: -
Feyenoord-Roda JC 5-2 (3-2)
gólszerzők: Pellé (1., 25.), Immers (35.), Clasie (54.), Janmaat (73.) ill. Sanharib Malki (12.), Biemans (40.)
PEC Zwolle-Ajax 2-4(0-2)
gólszerzők: Avdíc (81.), Drost (83.) ill. Alderwiereld (12.), Fischer (32., 48.),  de Jong (76.)
PSV-Heerenveen 5-1 (1-1)
gólszerzők: Narshing (23.), Mertens (52.), Wijnaldum (62.), Matavz (83., 86.) ill. de Ridder (6.)