Egykori Barca védő eldöntötte a balhés rangadót

Péntek éjjel Mexikó 2-1-re legyőzte az Egyesült Államokat a CONCACAF-zónabeli selejtezők hatos döntőjének első fordulójában. A győztes gólt Rafa Marquez, az egykori Barca védő szerezte a 89. percben.

A 20. percben a mexikóiak szereztek vezetést, Miguel Layun 19 méterről megeresztett lövése a balalsó sarokban kötött ki (0-1). A kapott gól után az amerikaiak problémáit tetézte, hogy az Everton korábbi kapusát, Tim Howardot sérülés miatt le kellett cserélni.

A fordulás után szinte azonnal egyenlítettek a hazaiak, Bobby Wood ziccerébe Alfredo Talavera csak beleérni tudott, de a labda így is a hálóban kötött ki (1-1). Sokáig úgy tűnt döntetlennel zárul a rangadó, azonban a 89. percben a Rafa Marquez, a Barca egykori BL-győztes hátvédje a rövid oldalon érkezett tökéletes ütemben egy szögletre, és okosan a hosszúba csúsztatott (1-2).

A hosszabbításban volt egy tömegjelenet, a játékosok egymásnak mentek, mely következtében egy mexikóit kiállított a játékvezető. Az eredmény már nem változott, Mexikó 2–1-re győzött.