Buffon kapitális hibája után pontot mentettek az olaszok

A világbajnoki-selejtezők 2. fordulójának rangadóján a spanyolok Gianluigi Buffon bakija után vezetést szereztek Torinóban, azonban a hajrában Daniele De Rossi tizenegyesből egalizált.

Csütörtök este kilenc mérkőzést rendeztek a 2018-as világbajnoki-selejtezők európai zónájában. A D csoportban az Ausztria-Wales (2-2) összecsapáson a Stoke City játékosai villogtak, ugyanis hazai oldalon Marko Arnautovic duplázott, míg a vendégeknél Joe Allen is eredményes volt. A másik két találkozón az írek egygólos meccsen verték a grúzokat, míg a szerbek magabiztos háromgólos győzelmet arattak Moldovában.

A G csoportban Izrael az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Macedóniában, igaz a hazaiak a fordulás után szépítettek, de egyenlíteniük nem sikerült, pedig a 95. percben Adis Jahovic tizenegyesből megkapta rá az esélyt. Albánia kétgólos győzelmet aratott Liechtensteinben, míg a csoport rangadóján Olaszország 1-1-s döntetlent játszott Spanyolországgal.

Az I csoportban az Európa-bajnokságon a magyar válogatott ellen döntetlenező Izland most Finnország ellen tett csodát. A 89. percben még 2-1-s hátrányban voltak, de a 96. percben már 3-2-re vezettek és behúzták a három pontot. A törökök kétgólos hátrányból álltak fel az ukránok ellen (2-2), míg a horvátok Koszovóban győztek 6-0-ra, a Juventus támadója, Mario Mandzukic 35 perc alatt triplázott.