A Fehérvár kölni bravúrjától a londoni lelátó hőséig – Ezek voltak a Konferencialiga legemlékezetesebb pillanatai

A harmadikszámú európai kupasorozat második szezonja a végéhez közeledik, ma este eldől, hogy az AFC Fiorentina vagy a West Ham United emelheti magasba a trófeát. Nézzük, mik voltak a selejtezők és a főtáblás meccsek legkülönlegesebb momentumai. Figyelem, a lista szubjektív, írjátok meg kommentben, ha nektek másról marad emlékezetes az EKL 22/23-as kiírása!

177 csapat részvételével, 2022. július 5-én startolt a sorozat, a selejtezőszakasz augusztus 25-én zárult, a finálét pedig július 7-én a prágai Édenben tartják. Nézzük, mi jut majd eszünkbe évekkel később is!

#5 Amit még a legvérmesebb fehérvári szurkolók sem gondoltak volna: 1. FC Köln – FC Fehérvár 1 – 2!
Magyar csapat közül a székesfehérváriak jutottak a legtovább, a rájátszásban a kölniekkel kerültek össze. A németországi odavágón a hazaiak szereztek vezetést, de később emberhátrányba kerültek, amit Negóék ki is használtak, megfordították az állást. Sajnos a sóstói visszavágón simán nyertek a vendégek, így ezúttal sem került be egyetlen magyar klub a mezőnybe.

#4 A legmeghatóbb koreográfia

A török Trabzonspor szurkolói szimbolikus lelátói látvánnyal fejezték ki köszönetüket a földrengést követő támogatásokért a Basel elleni meccsükön. A kisbabát felszínre hozó mentős sisakján a segítséget nyújtó országok zászlóit tüntették fel.

#3 Orban-show: mesterhármas négy perc alatt!
1-1-es döntetlent követően utazhattak Isztambulba a gentiek a nyolcaddöntőben, akik bizakodhattak újdonsült igazolásukban, a nigériai Gift Orban ugyanis néhány nappal korábban fél óra alatt négyszer vette be a Zulte Waregem kapuját. Nos, az ifjú csatár ezúttal „csak” három gólig jutott, de azt a 31. és a 34. perc között lőtte, eldöntve ezzel a továbbjutás kérdését.

#2 Lengyel csoda Firenzében
Habár a Bl-selejtezőn leszerepelt a lengyel bajnok Lech Poznan, az EKL-ben közel állt ahhoz, hogy a legjobb négybe kerüljön. A Fiorentina elleni negyeddöntő odavágóján Poznanban 4:1 arányú győzelmet arattak az olaszok, a „vasutasok” nem adták fel: a firenzei meccs 69. percében 0 – 3 állt az eredményjelzőn! A hajrára felébredtek a lilák, 2-3-as vereségük így is továbbjutást ért.

#1 „Itt úgysem jössz át”

Nehezen viselték a holland AZ Alkmaar szurkolói, hogy csapatuk kikapott a West Ham Unitedtől, ezért többtucatnyian támadást indítottak az angolok családi szektora ellen. Azonban a „Knollsy” becenevű, 58 éves WHU-drukker az útjukat állta, megvédve többek között Thilo Kehrer – a West Ham védője – barátnőjét. Az egyik fanatikus azt kérte, a döntőre ingyen jeggyel és élete végéig szóló bérlettel jutalmazzák meg Knollsyt.

Borítókép: James Manning/PA Images via Getty Images