"Nem vagyok meglepve, Neymar lelkiállapota nagyon kiegyensúlyozott"

A PSG edzőjét nem lepte meg a brazil klasszis jó formája.

A Paris Saint-German trénere, Thomas Tuchel szerint a szurkolóknak nincs okuk aggódni, ugyanis az együttes brazil szupersztárja, Neymar kirobbanó formában van.

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Paris Saint-Germain történelmi szezonra készül, ugyanis a már begyűjtött bajnoki cím mellett még további három trófeáért áll harcban idén. A német edző úgy véli, hogy brazil játékosa nagy segítségé lesz a csapatának.

A PSG, amely már évek óta a francia labdarúgás zászlóshajója, pénteken a St. Etienne együttesével találkozik a Francia Kupa döntőjében, egy héttel később pedig a Lyonnal a Ligakupa fináléjában. A pandémia miatt félbeszakadt bajnokságban aranyérmesnek kihirdetett párizsi alakulat a legrangosabb európai kupasorozat negyeddöntőjében pedig az olasz meglepetéscsapattal, az Atalantával ütközik meg augusztus 12-én.

(Kép: Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images)

A PSG erejét, kiemelkedően értékes játékosállományát mindenki jól ismeri, azonban az beszédes, hogy a felkészülési időszakban lejátszott három mérkőzés során egyetlen gólt sem kaptak, ellenben 20-at lőttek. A Le Havre elleni 9–0 és a Waasland-Beveren elleni 7–0 után a skót Celticet győzték le 4-0-ra kedden. Utóbbi ellen Kylian Mbappé már az első percben megkezdte a gólgyártást, majd Neymar még az első félidőben, majd a második játékrészben Ander Herrera és Pablo Sarabia csatlakozott.

(Kép: Xavier Laine/Getty Images)

A korábbi szezonok fontos időszakaiban rendre kidőlő Neymar kiváló formáján nem csodálkozik az együttes vezetőedzője, Thomas Tuchel, aki meglehetősen derülátó a brazil válogatott támadóval kapcsolatban.

"Nem vagyok meglepve. Kiegyensúlyozott a lelkiállapota és jó formában tért vissza." - mondta Tuchel a sajtótájékoztatón.

"Az edzésekhez szupergyorsan alkalmazkodott, és fontos, hogy minél többet játsszon. Az elmúlt három meccsen annyi játékidőt adtam neki, amennyit csak lehetett. A kupadöntőben természetesen játszani fog, hiszen jó formában van, döntő és bármelyik meccset képes eldönteni."

Forrás: goal.com

Borítókép: Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images