Gondok a PSG-nél: egy kezdőcsapatnyi sérült a szerdai bajnoki előtt

Tíz sérültje van a PSG-nek, Mbappé játéka is bizonytalan.

A címvédő Paris Saint-Germain tíz labdarúgója nem léphet pályára szerdán a Strasbourg elleni hazai bajnoki mérkőzésén, amelyen még a világbajnok francia Kylian Mbappé játéka is bizonytalan.

A PSG szakmai stábja - melyben Lőw Zsolt másodedzőként segíti Thomas Tuchel vezetőedző munkáját - sérülés miatt nem számíthat Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Alessandro Florenzi, Leandro Paredes, Danilo Pereira, Neymar, Pablo Sarabia, Mauro Icardi, Abdou Diallo, valamint Juan Bernat játékára. A párizsi klub honlapjának keddi közlése szerint a legkülönbözőbb sérülésekkel bajlódó játékosok között van már, aki a társaival edz, de még nincs bevethető állapotban, mások viszont januárnál előbb biztosan nem léphetnek ismét pályára.

A tájékoztatás kitér arra, hogy Mbappénak több mint egy hete, a Lorient elleni bajnoki találkozó óta problémája van a combhajlítóizmával, és még most sincs teljesen rendben. A 2-0-ra megnyert összecsapást Mbappé végigjátszotta - gólt is szerzett -, majd négy nappal később, vasárnap csereként 13 percet töltött a pályán a listavezető Lille elleni 0-0 alkalmával.

A PSG 16 mérkőzésen 32 pontot gyűjtött a bajnoki idényben, és jelenleg a harmadik helyen áll a tabellán. Szerdai ellenfele 14 ponttal a 16. helyezett.

Kép: Xavier Laine/Getty Images