Új ász a németeknél, francia fordítás, angol öröm, román bánat - videók!

A franciák Dimitri Payet vezetésével fordítani tudtak a svédek ellen péntek este, Párizsban, így immár egyedül vezetik az A jelű vb-selejtezős csoportot. Az angolok hármat számoltak a skótokra, a németek nyolcat San Marinóra.

A magyar válogatott jövő keddi ellenfele bár megszerezte a vezetést Párizsban, a gallok végül fordítani tudtak, így Svédország üres kézzel távozott a Stade de France-ból.

Emil Forsberg szünet utáni gólja után nem sokkal Paul Pogba juttatta a kapuba a labdát Payet szöglete után, majd utóbbi egy kipattanót továbbított a hálóba a 65. percben laza mozdulattal - megszerezve ezzel a csoportrangadó győztes találatát.

Két Liverpool-támadó főszereplésével, magabiztos játékkal fölényes győzelmet aratott Anglia, Lengyelország Bukarestben tartott parádét, továbbá Szlovákia, Dánia, és Észak-Írország is tarolt.

A vb-címvédő németeknél mesterhármast ért el a 21 éves Serge Gnabry, aki a kevés játéklehetőség miatt a nyáron a Werder Bremen mezére cserélte az Arsenalét.

Európai vb-selejtezők, 4. forduló:
A csoport:
Franciaország-Svédország, Párizs 2-1 (Pogba 58., Payet 65., ill. Forsberg 54.)

Az A-csoport állása: 1. Franciaország 10 pont (4 meccs), 2. Svédország 7 (4 meccs), 3. Hollandia 4 (3 meccs), 4. Bulgária 3 (3 meccs), 5. Fehéroroszország 2 (3 meccs), 6. Luxemburg 1 (3 meccs).

C csoport:
Csehország-Norvégia, Prága 2-1 (1-0)
Észak-Írország - Azerbajdzsán, Belfast 4-0 (2-0)
San Marino-Németország, Serravalle 0-8 (Khedira 7., Gnabry 9., 58., 76., Hector 32., 65., , Stefanelli 82. - öngól, Volland 85.)

A C-csoport állása: 1. Németország 12 pont, 2. Észak-Írország 7, 3. Azerbajdzsán 7, 4. Csehország 5, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0.