Tizenegy csapat verseng a hat kiadó helyért - Előzetes

Az F csoport az egyetlen, ahol még három klub esélyes, viszont mindkét hely szabad.


A labdarúgó Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában tizenegy csapat léphet még pályára a továbbjutás reményében csütörtökön, közülük hat jut majd be az egyenes kieséses szakaszba.

Az már korábban eldőlt, hogy a záró kör eredményétől függetlenül 18 csapatnak biztos a helye a sorozat tavaszi folytatásában, míg 19 gárda - köztük a magyar válogatott Lang Ádámot foglalkoztató ciprusi Omonia - már nem juthat a legjobb 32 közé.

Az A, a B, az I és a K csoportban két-két együttes küzd egyetlen helyért, ráadásul mindenhol éppen egymással meccselnek, így a Young Boys-CFR Cluj, a Rapid Wien-Molde, a Makkabi Tel-Aviv - Sivasspor és a Wolfsberg-Feyenoord találkozókon várható extra izgalom.


(Kép: Flaviu Buboi/NurPhoto via Getty Images)

Az F csoport az egyetlen, ahol még három klub esélyes, viszont mindkét hely szabad. A két favorit, az első és második helyen álló SSC Napoli és Real Sociedad előbbi pályaválasztása mellett csap össze, míg a csoportharmadik AZ Alkmaar idegenben, de a már biztos búcsúzó Rijeka vendégeként lép pályára.


(Kép: Diego Souto/Quality Sport Images/Getty Images)

Egyetlen mérkőzés van egyelőre függőben, a Villarreal-Qarabag találkozó, amelyet azért kellett elhalasztani, mert az azeri csapatnak annyi játékosa fertőződött meg a koronavírussal, hogy nem tudna kiállni, így el sem utazott a spanyolországi helyszínre. A meccsnek amúgy a továbbjutás szempontjából nem lenne tétje, hiszen a spanyolok már biztosan csoportelsők, az azeriek pedig biztos kiesők.


(Kép: Serhat Cagdas/Anadolu Agency via Getty Images)

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
CSZKA Szófia (bolgár)-AS Roma (olasz) 18.55
Young Boys (svájci)-CFR Cluj (román) 18.55
Az állás: 1. (és továbbjutott) AS Roma 13 pont, 2. Young Boys 7, 3. Cluj 5, 4. CSZKA Szófia 2

B csoport:
Dundalk (ír)-Arsenal (angol) 18.55
Rapid Wien (osztrák)-Molde (norvég) 18.55
Az állás: 1. (és továbbjutott) Arsenal 15 pont, 2. Molde 9, 3. Rapid Wien 6, 4. Dundalk 0

C csoport:
Bayer Leverkusen (német)-Slavia Praha (cseh) 18.55
Hapoel Beer-Sheva (izraeli) - Nice (francia) 18.55
Az állás: 1. (és továbbjutott) Slavia Praha 12 pont (11-6), 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 (17-8), 3. Nice 3 (8-15), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (6-13)

D csoport:
Standard Liege (belga)-Benfica (portugál) 18.55
Lech Poznan (lengyel)-Glasgow Rangers (skót) 18.55
Az állás: 1. (és továbbjutott) Rangers 11 pont (11-7), 2. (és továbbjutott) Benfica 11 (16-7), 3. Lech Poznan 3 (6-12), 4. Standard Liege 3 (5-12)

E csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Omonia (ciprusi) 18.55
PAOK (görög)-Granada (spanyol) 18.55
Az állás: 1. (és továbbjutott) Granada 10 pont, 2. (és továbbjutott) PSV 9, 3. PAOK 5, 4. Omonia 4

F csoport:
SSC Napoli (olasz)-Real Sociedad (spanyol) 18.55
Rijeka (horvát)-AZ Alkmaar (holland) 18.55
Az állás: 1. Napoli 10 pont, 2. Real Sociedad 8 (4-3), 3. AZ Alkmaar 8 (6-3), 4. Rijeka 1

G csoport:
Braga (portugál)-Zorja Luhanszk (ukrán) 21.00
Leicester City (angol)-AEK Athén (görög) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Leicester City 10 pont (12-5), 2. (és továbbjutott) Braga 10 (12-10), 3. Zorja 6, 4. AEK Athén 3

H csoport:
Sparta Praha (cseh)-AC Milan (olasz) 21.00
Celtic Glasgow (skót)-Lille (francia) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Lille 11 pont, 2. (és továbbjutott) AC Milan 10, 3. Sparta Praha 6, 4. Celtic 1

I csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Sivasspor (török) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Villarreal 13 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 8, 3. Sivasspor 6, 4. Qarabag 1

J csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-Antwerp (belga) 21.00
Ludogorec (bolgár)-LASK Linz (osztrák) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Antwerp 12 pont, 2. (és továbbjutott) Tottenham 10, 3. LASK 7, 4. Ludogorec 0

K csoport:
Wolfsberg (osztrák)-Feyenoord (holland) 21.00
Dinamo Zagreb (horvát)-CSZKA Moszkva (orosz) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 11 pont, 2. Wolfsberg 7, 3. Feyenoord 5, 4. CSZKA Moszkva 3

L csoport:
Liberec (cseh)-Crvena zvezda (szerb) 21.00
Hoffenheim (német)-Gent (belga) 21.00
Az állás: 1. (és továbbjutott) Hoffenheim 13 pont, 2. (és továbbjutott) Crvena zvezda 10, 3. Liberec 6, 4. Gent 0

A csoportokból az első két helyezett jut a legjobb 32 közé, az egyenes kieséses szakasz mezőnye a Bajnokok Ligája csoportkörében harmadik helyezett csapatokkal egészül ki.

Kép: Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC via Getty Images

Videók