Szélesiék belenyúltak, a csőgazdag PSG jön

Szélesi Zoltán csapata, a görög Olympiakosz Volosz - amelyet bundázásért kizártak hazája élvonalából - a nyáron katari kézbe került, és azóta hatalmas pénzeket elköltött francia Paris Saint-Germain együttesét kapta a labdarúgó Európa Liga-selejtező utolsó, negyedik fordulójában.


Az európai szövetség (UEFA) pénteken Nyonban készítette el a párosítást, a magyar érdekeltségű csapatok közül Juhász Roland Anderlechtje a török Bursasporral találkozik, Vanczák Vilmos Sionja a skót Celtic Glasgow-val, míg a Leandrót foglalkoztató Omonia Nicosia az osztrák Salzburggal csap össze.

Európa Liga-selejtező, 4. forduló:

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Panathinaikosz (görög)
Atlético Madrid (spanyol)-Vitória SC (portugál)
Shamrock Rovers (ír)-FK Partizan (szerb)
Metaliszt Harkiv (ukrán)-Sochaux (francia)
Besiktas (török)-Alanyja Vlagyikavkaz (orosz)
Rosenborg (norvég)-AEK Larnaca (ciprusi)
Vorszkla (ukrán)-Dinamo Bucuresti (román)
Bursaspor (török)-Anderlecht (belga)
AS Roma (olasz)-Slovan Bratislava (szlovák)
Olympiakosz Volosz (görög) - Paris Saint-Germain (francia)
Legia Warszawa (lengyel)-Szpartak Moszkva (orosz)
Ekranas (litván)-Hapoel Tel-Aviv (izraeli)
PAOK (görög)-Karpati Lviv (ukrán)
Trabzonspor (török)-Athletic Bilbao (spanyol)
Hearts (skót)-Tottenham Hotspur (angol)
NK Maribor (szlovén)-Glasgow Rangers (skót)
Steaua Bucuresti (román)-CSZKA Szófia (bolgár)
Nordsjalland (dán)-Sporting Lisboa (portugál)
Dnyipro (ukrán)-Fulham (angol)
Lokomotiv Moszkva (orosz)-Spartak Trnava (szlovák)
FC Sion (svájci)-Celtic Glasgow (skót)
Slask (lengyel)-Rapid Bucuresti (román)
Liteksz Lovecs (bolgár)-Dinamo Kijev (ukrán)
SS Lazio (olasz)-Rabotnicki (macedón)
Nacional (portugál)-Birmingham City (angol)
PSV Eindhoven (holland)-Ried (osztrák)
FC Thun (svájci)-Stoke City (angol)
Aalesund (norvég)-AZ Alkmaar (holland)
Vaslui (román)-Sparta Praha (cseh)
Omonia Nicosia (ciprusi)-Salzburg (osztrák)
Zestafoni (grúz)-Club Brugge (belga)
Hannover 96 (német)-Sevilla (spanyol)
HJK Helsinki (finn)-FC Schalke 04 (német)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-AEK Athén (görög)
Stade Rennes (francia)-Crvena zvezda (szerb)
Gaz Metan (román)-Austria Wien (osztrák)
Braga (portugál)-Young Boys (svájci)
Standard Liege (belga)-Helsingborg (svéd)

Az első mérkőzéseket augusztus 18-án rendezik, míg a visszavágókra egy héttel később kerül sor.

Videók