Nagyon meglepték a 17 éves olasz kapust, Silva-dupla az új korszak hajnalán - videók!

Cimbalomszögből kapott gólt a rövid alsóra az olasz válogatott 17 éves kapusa, Gianluigi Donnarumma, aki a nála 21 esztendővel idősebb Gianluigi Buffont váltotta a félidőben a Franciaország elleni csütörtök esti felkészülési meccsen. Ezzel a Kurzawa-találattal alakult ki az 1-3-as végeredmény Bariban.

Hazai vereséggel indult tehát a Conte utáni korszak az immár Giampiero Ventura vezette olaszok számára, akiknél Donnarummán kívül a védő Rugani és a csatár Belotti is először ölthette fel magára a címeres mezt.

Jól sült el viszont a Vicente del Bosque helyét megöröklő Julen Lopetegui debütálása a spanyoloknál. David Silva duplájával diadalmaskodott az armada Belgiumban.

A meccs igazi hőse nem annyira Silva, mint inkább a negyedik válogatottságát abszolváló Vitolo volt, ugyanis a Sevilla-szélső teremtette meg a helyzetet az első gólnál, és szintén ő harcolta ki a tizenegyest a folytatásban. Az Eb-keretből kihagyott sztárok közül többek között Diego Costa, Saúl, és Sergi Roberto is lehetőséget kapott - mindanyian csereként. A Barca-sztár mindössze másodszor játszott a válogatottban.

Az Eb-címvédő Portugália Nani laza duplájának, és néhány ajándékgólnak köszönhetően öttel verte Gibraltárt.

Felkészülési mérkőzések, végeredmények:
Olaszország-Franciaország 1-3 (Pellé 21., ill. Martial 17., Giroud 28., Kurzawa 81.)
Belgium-Spanyolország 0-2 (Silva 34., 62. - 11-esből)
Hollandia-Görögország 1-2 (Wijnaldum 14., ill. Mitroglu 29., Janniotasz 74.)
Portugália-Gibraltár 5-0 (Nani 27., 55., Cancelo 73., Bernardo Silva 76., Pepe 79.)