Két meccs, egy gól, Villareal győzelem

Az EL D-csoportjában két mérkőzésen mindössze egy gól született, a Villareal 1-0-ra győzte le a PAOK-ot, míg a Dinamo-Brugge találkozón nem született gól.

A spanyol bajnokságban parádézó Villareal csapata fogadta a PAOK Salonikit, amely csapattól hétvégén távozott az eddigi edző, Pavlos Dermitzakis. Így jelenleg nincs hivatalosan vezetőedzője a csapatnak, bár kiszemeltek már vannak a posztra. A pletykák szerint a klubvezetés a Roberto Donadoni, Davide Ballardini kettős közül fog majd választani.

Az első 25 perc méla unalomban telt a mérkőzésen, még kapura lövést sem jegyezhettünk fel. A 32. percben Borja Valero lövése volt az első említésre méltó esemény. Hat percre rá már a vezetést is megszerezte a Villareal, Marcos Ruben talált a hálóba, Giuseppe Rossi passzából. Az első félidőben még a gólpasszt jegyző olasz támadó próbálta növelni az előnyt, de a lehetőség kimaradt, így 1-0-val vonultak az öltözőbe a csapatok.

A PAOK az első félidőben nem lőtt kapura, így nem sok jóval kecsegtetett a második félidő sem. Az 57. percben Giuseppe Rossi előtt adódott újabb helyzet, de ismét célt tévesztett. Öt percre rá aztán meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben, mert Giorgos Fotakis a hazai kapufát találta el. Aztán a hazaiaknak már sikerült megszűrniük a vendég akciókat, Altidore révén a 90. percben még növelhették is volna az előnyüket, ez azonban elmaradt. Így is nyert a Villareal magabiztosan, 1-0-ra.

A másik mérkőzésen a csoportelső Dinamo Zagreb a Club Brugge-t látta vendégül. Már három perc elteltével veszélyeztettek a hazaiak Ante Rukavina révén, de lövése sikertelen volt. Ezt követően viszont meglepő fordulat történt a mérkőzésen, mert többször is helyzetbe kerültek a vendégek, előbb Wilfred Dalmat célozta meg a kaput, majd Karel Geraerts lövésénél már a horvát kapusnak is védenie kellett.

A 31. percben újra a hazaiak vették át az irányítást, de Mathias Chago sem tudott betalálni a Brugge kapujába. Az első félidőben még a Debrecent is megjárt Dorge Kouemaha veszélyeztetett, de gól nem született, így a szünetben 0-0 volt az állás.
A második félidőben tovább támadott a hazai csapat, a 72. percben Vladan Ivić helyzetbe került, de ő is célt tévesztett. Nem sokkal később eldőlhetett volna a mérkőzés, tizenegyeshez jutott a hazai együttes, azonban Sammir kihagyta a büntetőt. A 85. percben még Milan Badelj is kihagyott egy lehetőséget, azonban az eredmény maradt az ami az elején volt, 0-0-val ért véget a mérkőzés.

Villareal-PAOK Saloniki 1-0 (1-0)

Villareal: Lopez- Angel, G. Rodriguez, Musacchio, Capdevila- Bruno, Cazorla (Montero), Valero, Cani, G. Rossi (Nilmar), Ruben (Koutsianikoulis)

PAOK: Kresic- Boussaidi, Contreras, Cirillo, Sznaucner- Fotakis, Vitolo, V. Ivić, Vieirinh, El Zhar (Koutsianikoulis) – Z. Muslimovic (Athanasiadis)

Gólszerző: M. Ruben (38.)

Dinamo Zagreb- Club Brugge 0-0