Európa Liga: kettővel kikapott, de továbbment a Loki

A Debrecen a hazai 3–0-s siker után a kettős győzelem reményében utazott el a montenegrói Szutjeszka Niksics otthonába, de 2-0-ra kikapott.

Ugyan elkönnyelműsködte a visszavágót a Debrecen, és 2-0-ra kikapott Montenegróban, az első meccsen összeszedett előnye kitartott, és továbbjutott az EL-selejtező első köréből.

A Debrecen továbbjutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójából: Kondás Elemér együttese csütörtökön 2-0-s vereséget szenvedett a montenegrói Sutjeska Niksic otthonában, de hazai háromgólos győzelmének köszönhetően 3-2-es összesítéssel továbblépett.

Az első félidőben a Debrecen mindenféle megerőltetés nélkül tartotta az első mérkőzésen kiharcolt háromgólos előnyét, a közönség egyetlen kapura lövést sem láthatott.

A fordulást követően nem sokkal Ibrahima Sidibe könnyedén eldönthette volna a párharcot, de nagy helyzetben hibázott, a hazaiak pedig nem sokkal később megszerezték a vezetést. A montenegrói együttes lendületbe jött, a Debrecen teljesen "belealudt" a mérkőzésbe, ennek ellenére újra gólt szerezhetett volna, de ezúttal is hibázott Sidibe. Szűk tíz perccel a vége előtt teljesen nyílttá vált az összecsapás, mivel a Niksic büntetővel növelte előnyét. A magyar csapatnak így egészen az utolsó pillanatokig izgulnia kellett, végül sikerült kivívnia a továbbjutást.

A magyar csapat a második fordulóban a lett Skonto és az ír Saint Patrick's Athletic párharcának győztesével találkozik.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágó:
Sutjeska Niksic (montenegrói)-Debreceni VSC 2-0 (0-0)
Niksic, 2000 néző, v.: Erik Lambrechts (belga)

Továbbjutott: a Debrecen, 3-2-es összesítéssel.

gólszerzők: Maszato (53.), Bozovic (81., 11-esből)

sárga lap: Vucic (41.), Nikolic (52.), Bozovic (71.), illetve Jovanovic (63.), Balogh N. (90.)

Sutjeska Niksic: Radovics - Lukics, Sofranac, Ognjanovics, Stijepovics (Mar. Vucsics, 84.) - Nikolics, Vujovics (Vorotovics, 90.) - Mil. Vucsics (Karadzics, 71.), Kovacsevics, Bozsovics - Maszato

Debreceni VSC: Verpecz - Jovanovic, Mészáros, Brkovics, Korhut - Horváth Zs. (Szécsi, a szünetben), Szakály, Varga J., Bódi - Sidibe, Kulcsár (Balogh N., 73.)

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS ÉS A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

VÉGE! Továbbjutott a Debrecen, de ez a mai játék semmire nem lesz elég a következő körben.

Balogh sárgul még be, de a szabadrúgás rossz helyre megy.

4 perc hosszabbítás, csere itt is ott is. Debreceni részről Igor Morozov áll be a védelembe.

88. perc: Bódi szabadrúgásból megeresztett lövését fogja a kapus

86. perc: Megint Fukui Maszato, de ezúttal kapu fölé lő

84. perc: Marko Vucsics áll be be Sztijepovics helyére, többen is az edzővel üvöltöznek a váltás miatt...

82. perc: Verpecz bravúros védést kell bemutasson

81. perc: GÓL! Mészáros Norbert ellen fújtak büntetőt kezezésért, kapott egy sárgát is, Bozsovics pedig értékesítette a büntetőt, már csak egy a különbség.

2-0 Drasko Bozovic Goal | FK Sutjeska v... by zidanekrisz

78. perc: Újabb nagy magyar helyzet, Bódi fejesét védte bravúrral a hazai kapus

77. perc: Sidibe mit hagyott ki… Radovics tenyerelte elé a labdát, de fölé bombázott.

Korhut lövése után egy veszélytelen szöglettel folytatódik a meccs.

Ivószünet

72. perc: Vucsics helyén Vladan Karadzsics

70. perc: Drasko Bozsovics is kap egy sárgát lökésért

64. perc: Megint Maszato, de ezúttal elgurított a kapu előtt… Szerencsére!

63. perc: Aleksandar Jovanovic kap egy sárgát, miután belerúgott az ellenfélbe, majd Bozsovics lövése után kellett védenie Verpecznek

54. perc: Vezet a Niksics, Bozsovics indítása után Fukui Maszató lő kapásból a bal alsóba

52. perc: Jovan Nikolics lerántja Vargát, sárga lap

50. perc: Sidibe kerül ziccerbe, de csúnyán elrontotta a helyzetet

Cserél a Debrecen Horváth helyén Szécsi Márk

Félidő

45. perc: A montenegróiak lövése egy csapattársat talál telibe, majd les, jöhet a Debrecen.

38. perc: Milos Vucsicsé az első sárga lap egy lerántásért.

35. perc: Hazai szöglet, de nem okozott különösebb veszélyt.

32. perc: Varga József iramodott meg a jobboldalon, de a kapus ezúttal magabiztosan gyűjtötte be a labdát.

Ivószünet!

Egyelőre nem mondhatni, hogy az eget verdesi a színvonal, de a Debrecennek tökéletesen megfelel az eredmény.

26. perc: Marko Radovics kapus lép ki sokadszorra rosszul a kapuból, de valamiért a montenegróiak jönnek szabadrúgással

15. perc: Jovan Nikolics előtt adódik az első komolyabb helyzet, aki kicselezi Verpeczet, majd a beadását Varga József menti, majd Szlavko Lukics lövését blokkolja Korhut Mihály.

12. perc: Horváth Zsolt lőtt 22 méterről jócskán kapu mellé.

11. perc: Az első próbálkozás: Ibrahima Sidibe lőtt 15 méterről, balról kissé kisodródva, de a labda elszállt a kapu előtt.

7. perc: Horváth visszatért az ápolásból, helyzet továbbra sem alalkult ki egyik oldalon sem.

5. perc: Horváth Zsolt maradt lenn a földön egy ütközés után, ápolás miatt áll a játék.

1. perc: Erik Lambrechts sípjelére vette kezdetét az összecsapás. A DVSC tiszta fehérben, míg a Szutjeszka tiszta kékben lépett pályára. A mérkőzést a hazai gárda kezdte.

Európa Liga, selejtező, 1. forduló
Szutjeszka Niksics (montenegrói) - DVSC-TEVA 0-0
(az első mérkőzésen: 0-3)
Játékvezető: Erik Lambrechts (Karel De Rocker, Jo de Weirdt)

Szutjeszka: Radovics – Lukics, Sofranac, Sztijepovics, Ognjanovics – Bozsovics, Vujovics, J. Nikolics, Ml. Vucsics, Kovacsevics – Fukui
DVSC: Verpecz – Jovanovic, Brkovics, Mészáros, Korhut – Horváth Zs., Varga J., Szakály P., Bódi – Kulcsár T., Sidibe

33 fokban kezdenek a csapatok és három gól a különbség is a magyar csapat javára.