ÉLŐ: Az Aktobe 1-1-ről indul a Kecskemét ellen

A kazah Aktobe csapata kezdte kedvezőbb helyzetben a Kecskemét elleni labdarúgó Európa Liga-selejtező visszavágóját. A mérkőzésről folyamatosan frissülő cikkben számolunk be.

A kazah televíziósok nem tudták garantálni az Aktobe-Kecskemét Európa Liga selejtező visszavágó mérkőzésének közvetítési minőségét, ezért folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be a mérkőzés eseményeiről.

Európa Liga, selejtező 2. forduló, visszavágó

FC Aktobe (kazah) - Kecskeméti TE 0-0

Aktobe, Központi stadion, játékvezető: Szerhij Bojko (ukrán)
Aktobe: Szigyelnyikov - Csicsulin, Szmakov, Hajrulin, Mane, Kenzsiszarijev, Primus, Logvinyenko (Szemjonov, 79.), Maletic (Avercsenko, 93.), Kostic, Djilas (Liszenkov, 75.)
KTE: Rybánsky - Radanovic, Balogh B., Alempijevic, Savic, Cukic (Dosso, 84.), Ebala (Bertus, 84.), Foxi, Mohl, Gyurcsó (Litsingi, 72.), Tököli

Összesítésben: 1-1, idegenben lőtt góllal az Aktobe jutott tovább.

94. perc: Vége a mérkőzésnek. Az Aktobe megőrizte az idegenben elért 1-1-et, így a Kecskeméten esett kazah gól továbjutást ért.

93. perc: Alighogy beállt Avercsenko sárga lapot is kapott.

93. perc: Az utolsó hazai csere, Maletic helyett Avercsenko a pályán.

92. perc: Hajrulin emelt kapura, de nem talált be.

87. perc: Csicsulin lövését védte Rybánsky.

86. perc: Litsingi lövését blokkolták a védők.

84. perc: Kettőt cserélt Tomislav Sivic. Cukic helyett Dosso, Ebala helyett Bertus a pályán.

83. perc: Továbbra sincs gól. Litsingi indította volna Foxit, de túl hosszú volt az átadás, a labda, a kazah kapusé lett.

79. perc: A második Aktobe-csere, Logvinyenko helyére Szemjonov állt be.

78. perc: Radanovic kapott sárga lapot, miután buktatta Manét.

75. perc: Hazai csere, Djilas helyett Liszenkov a pályán.

75. perc: Tökölit állították meg lesen a játékvezetők.

73. perc: Mohl szabálytalankdoott sárga lapot érően Kosticcsal szemben.

72. perc: cserélt a Kecskemét, Gyurcsó helyett Litsingi a pályán.

70. perc: Tököli került helyzetbe, de a kapu fölé lőtt.

66. perc: Cukic került helyzetbe, de lövését védte Szigyelnyikov.

61. perc: Logvinyenko lövése ment mellé. Nem változott az eredmény. Továbbra is az Aktobe áll továbbjutásra a kecskeméti 1-1-es döntetlennel.

59. perc: Hajrulin lövése kerülte el a magyar kaput.

58. perc: Kostic szabadrúgás veszélytelen.

53. perc: Alempijevic kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

MÁSODIK FÉLIDŐ

45+3. perc: Vége az első félidőnek, mindkét oldalon volt 1-1 nagy lehetőség, de gól nem született. A kecskemét támadólag kezdett, de a hazaiak hamar átvették az irányítást, így a magyar csapat kontrákra játszott. Az Aktobe egyelőre őrzi az első meccsen kiharcolt döntetlent.

45+3. perc: Savic kapott sárga lapot.

45+2. perc. Megúsztuk! A nyolcadik hazai szöglet után egy szép csúsztatott fejes centikkel ment el a kecseméti kapu bal alsó sarka mellett.

45+1. perc: a szöglet után szabadrúgás kifelé.

45. perc: Mohl került lövőhelyzetbe, de egy védő beleért a labdába, szöglet.

43. perc: a hatodik hazai szögletből sem lett szerencsére semmi.

42. perc: Tököli került helyzetbe, de lesen megállították, a másik oldalon Csicsulin 14 méterről "Foxi-lövést " engedett el, azaz bőven a kapu fölé bombázott.

33-34. perc: Előbb Tököli elől mentett a 16-os vonalára kifutva Szigyelnyikov, majd Tököli passza után Foxi balról, 14 méterről magasan a kapu fölé lőtt. Ez volt eddig a legnagyobb helyzet a mérkőzésen.

32. perc: Foxi kereste a labdával Tökölit, de mély volt a beadás.

31. perc: 3 perc alatt 4 hazai szöglet jött a kapu elé.

29. perc: újabb hazai szöglet, ezt sikerült kirúgni a kapu előteréből, de ismét hazai játékoshoz került a labda, amit kapura emelt, Rybánsky a léc alól kitornázta a labdát.

28. perc: Mane baloldali beadása után mentett szögletre Balogh.

26. perc: Kostic kapott sárga lapot a Radanovic ellen szabálytalanságért. A kecskeméti játékost le kell vinni a pályáról.

20. perc: hazai szöglet után Savic szorult kisebb ápolásra, de kecskeméti kirúgás jön.

18. perc: az utóbbi 5-6 percben kezdeményezőbb az Aktobe, többet van a labda a Kecskemét 16-osa előtt.

15. perc: Eddig egy-egy kapuralövés volt.Most hazai akció zárult a jobb szélen kezezéssel, kecskeméti szabadrúgás kifelé.

12. perc: az ukrán játékvezető egy mekis kóláspoharat vitt ki a pályáról. Előtte a szabálytalankodó Gyurcsó sárga lapot kapott.

10. perc: az első veszélyesebb hazai belőtt labdát Rybánsky öklözte ki.

9. perc: Cukic lőtt 17 méterről, de a kazah kapus pont középen állt, így védeni tudott.

5. perc: a Kecskemét támadólag épett föl, egyelőre többet volt a labda Szivics csapatánál. Most szabadrúgáshoz jutott a lila-fehér csapat a hazai 16-os bal sarkától 2-3- méterre. Foxi tekerte be a labdát, ami végül elment a bal kapufa mellett.

3. perc: Maleticet kellett ápolni egy ütközés után.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.