A Dunaszerdahely idegenben győzött az El-selejtezőn

A csapat két magyar játékosa végig játszott.


A Dunaszerdahely 2-0-ra győzött az izlandi FH Hafnarfjördur otthonában a labdarúgó Európa-liga-selejtező első fordulójának csütörtöki játéknapján, ezzel továbbjutott.

A vendég szlovák csapat két magyar futballistája, a csapatkapitány Kalmár Zsolt, valamint Schäfer András egyaránt végigjátszotta a találkozót, utóbbi a 29. percben sárga lapot kapott.


A továbbjutásról egy mérkőzés dönt, amelyet minden helyszínen zárt kapuk mögött játszanak. A második forduló sorsolását hétfőn rendezik.

 

Európa-liga, selejtező, 1. forduló:

FH Hafnarfjördur (izlandi)-FC DAC 1904 (szlovák) 0-2 (0-1)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Vikingur Reykjavík (izlandi) 2-1 (0-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Aarhus GF (dán)-FC Honka (finn) 5-2 (3-1)
CSZKA Szófia (bolgár)-Sirens FC (máltai) 2-1 (0-0)
Lokomotiv Tbiliszi (georgiai)-Universitatea Craiova (román) 2-1 (0-0)
Malmö FF (svéd)-KS Cracovia (lengyel) 2-0 (2-0)
Rosenborg BK (norvég)-Breidablik (izlandi) 4-2 (4-0)
FC Vaduz (liechtensteini)-Hibernians FC (máltai) 0-2 (0-1)
FK Zalgiris (litván)-Paide Linnameeskond (észt) 2-0 (2-0)

korábban:
Hammarby IF (svéd)-Puskás Akadémia FC 3-0 (2-0)
MOL Fehérvár FC-Bohemian FC (ír) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 4-2
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Piast Gliwice (lengyel) 0-2 (0-1)
Lincoln Red Imps FC (gibraltári)-Union Titus Petange (luxemburgi) 2-0 (1-0)
FC Alaskert (örmény)-KF Renova (északmacedón) 0-1 (0-0)
Apollon Limasszol FC (ciprusi)-Szaburtalo Tbiliszi (georgiai) 5-1 (2-0)
Bodö/Glimt (norvég)-Zalgiris Kaunas (litván) 6-1 (2-0)
Neftci Baku (azeri)-KF Shkupi (északmacedón) 2-1 (0-0)
Sumqayit FK (azeri)-KF Shkendija (északmacedón) 0-2 (0-0)
Kairat Almati (kazah)-FC Noah (örmény) 4-1 (2-1)
FC Ordabaszi (kazah)-FC Botosani (román) 1-2 (1-2)
FK Ventspils (lett) - FC Dinamo-Auto (moldovai) 2-1 (1-1)
FK Borac Banja Luka (bosnyák)-FK Sutjeska Niksic (montenegrói) 1-0 (1-0)
KF Teuta Durres (albán)-Beitar Jerusalem (izraeli) 2-0 (1-0)

később:
SC Gjilani (koszovói)-APOEL (ciprusi) 19.00
Kesla FK (azeri)-KF Laci (albán) 19.00
FK Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)-FC Sfantul Gheorghe Suruceni (moldovai) 19.30
The New Saints (walesi)-MSK Zilina (szlovák) 19.30
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Dinamo Batumi (georgiai) 19.45
B36 Torshavn (feröeri)-FCI Levadia Tallinn (észt) 20.00
FK Iskra Danilovgrad (montenegrói)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 20.00
FK Kukesi (albán)-Slavia Szófia (bolgár) 20.00
FC Petrocub Hincesti (moldovai)-TSC Backa Topola (szerb) 20.00
Valletta FC (máltai)-Bala Town FC (walesi) 20.00
HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)-FC Differdange 03 (luxemburgi) 20.00
Servette FC (svájci)-MFK Ruzomberok (szlovák) 20.15
FCSB (román)-Sirak SC (örmény) 20.30
Aberdeen FC (skót)-NSÍ Runavík (feröeri) 20.45
NK Maribor (szlovén)-Coleraine FC (északír) 20.45
Motherwell FC (skót)-Glentoran FC (északír) 20.45
Budapest Honvéd-Inter Turku (finn) 21.00
Lech Poznan (lengyel)-Valmiera FK (lett) 21.00
Partizan Beograd (szerb)-FK Rigas Futbola Skola (lett) 21.00
Shamrock Rovers (ír)-Ilves Tampere (finn) 21.00

szerdán játszották:
Progrés Niedercorn (luxemburgi)-FK Zeta (montenegrói) 3-0 (1-0)

kedden játszották:
FK Riteriai (litván)-Derry City (északír) 3-2 (1-1, 2-2, 3-2) - hosszabbítás után

A Nömme Kalju FC (észt)-NS Mura (szlovén) és a Makkabi Haifa (izraeli)-Zeljeznicar Sarajevo (bosnyák) mérkőzéseket elhalasztották. 

Borítókép: Facebook/DAC 1904

Videók