Fordulatos mérkőzésen, döntetlen a félidőben

Lukaku szerzett vezetést az Internek, majd De Jong és Banega fejesével fordított a Sevilla, de Godin egyenlíteni tudott az Európa-liga döntő első félidejében.

A labdarúgó Európa-liga fináléjában a Sevilla és az Inter találkozott egymással, a spanyolok a hatodik kupagyőzelmére készült.

A mérkőzés Sevilla helyzettel indult, Banega lövését a gólvonalról mentették a 3. percben.

Egy perccel később az ellentámadásból Lukakut faultolta Diego Carlos. A jogos büntetőt Romelu Lukaku értékesítette. (0-1)

Hat perccel később Navas beadása után De Jong fejelt kapura, Handanovic csak belekapni tudott (1-1)

Negyedóra után kiegyenlített a mérkőzés, majd egy vitatott szituációt követően kezezett a Sevilla védője, de Makkelie nem ítélt büntetőt.

A 17. percben újabb Inter helyzetről maradt le Lukaku.

Az első félidő felénél továbbra is kiegyenlített a játék.

A 32. percben egy beadás után Banega ívelt fejesének köszönhetően vezetést szerzett a Sevilla. (2-1)

Három perccel később egyenlített az Inter. Brozovic beadása után Godin fejelt a kapuba. (2-2)

Az utolsó percben egy beadást követően Louis Campos fejesét védte Handanovic, így a szünetben Sevilla-Inter 2-2

Borítókép: Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images