Hivatalosak az Európa-liga találkozók időpontjai

Az első mérkőzéseket február 20-án a visszavágót egy héttel később rendezik.


Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg az Eintracht Frankfurttal találkozik a labdarúgó Európa-liga kieséses szakaszának első fordulójában.

A hétfői, nyoni sorsoláson 16 kiemelt és nem kiemelt együttest sorsoltak össze egymással - nyolc klub, így az osztrák is a Bajnokok Ligájából került át csoportharmadikként -, azonos nemzetbeliek nem kerülhettek egy párharcba.
A Ferencváros csoportjából továbbjutott csapatok közül az Espanyol az angol Wolverhampton Wanderersszel találkozik, a bolgár Ludogorec pedig a végső győzelemre is esélyesnek tartott Internazionaléval csap össze.
A BL előző idényében elődöntős Ajax Amsterdam riválisa a Getafe lesz, a Sevilla a Kolozsvárral, az Arsenal az Olimpiakosszal, míg a Manchester United a Club Brugge-vel veszi fel a harcot.
Az első mérkőzéseket február 20-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Az Európa-liga egyenes kieséses szakasza első fordulójának párosítása (a 16 közé jutásért, az első mérkőzést az elöl álló csapat otthonában játsszák):

Wolverhampton Wanderers (angol)-Espanyol (spanyol)
Sporting Lisboa (portugál)-Basaksehir (török)
Getafe (spanyol)-Ajax Amsterdam (holland)
Bayer Leverkusen (német)-FC Porto (portugál)
FC Köbenhavn (dán)-Celtic Glasgow (skót)
APOEL (ciprusi)-Basel (svájci)
CFR Cluj (román)-Sevilla (spanyol)
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Arsenal (angol)
AZ Alkmaar (holland)-LASK Linz (osztrák)
Club Brugge (belga)-Manchester United (angol)
Ludogorec (bolgár)-Internazionale (olasz)
Eintracht Frankfurt (német)-Salzburg (osztrák)
Sahtar Donyeck (ukrán)-Benfica (portugál)
VfL Wolfsburg (német)-Malmö (svéd)
AS Roma (olasz)-Gent (belga)
Glasgow Rangers (skót)-Braga (portugál)

A pontos menetrend (minden mérkőzés 21 órakor kezdődik):
1. mérkőzések:

február 20., csütörtök:

Sporting Lisboa-Basaksehir 18.55
Ludogorec-Internazionale 18.55
Eintracht Frankfurt-Salzburg 18.55
Sahtar Donyeck-Benfica 18.55
Getafe-Ajax Amsterdam 18.55
FC Köbenhavn-Celtic Glasgow 18.55
CFR Cluj-Sevilla 18.55
Club Brugge-Manchester United 18.55
Wolverhampton Wanderers-Espanyol 21.00
VfL Wolfsburg-Malmö 21.00
AS Roma-Gent 21.00
Glasgow Rangers-Braga 21.00
Bayer Leverkusen- FC Porto 21.00
APOEL-Basel 21.00
Olimpiakosz-Arsenal 21.00
AZ Alkmaar-LASK Linz 21.00

visszavágó:

február 26., szerda:

Braga-Glasgow Rangers 18.00

február 27., csütörtök:

Espanyol-Wolverhampton Wanderers 18.55
Malmö-VfL Wolfsburg 18.55
Gent-AS Roma 18.55
FC Porto-Bayer Leverkusen 18.55
Basel-APOEL 18.55
LASK Linz-AZ Alkmaar 18.55
Basaksehir-Sporting Lisboa 21.00
Internazionale-Ludogorets 21.00
Salzburg-Eintracht Frankfurt 21.00
Benfica-Sahtar Doneck 21.00
Ajax Amsterdam-Getafe 21.00
Celtic Glasgow-FC Köbenhavn 21.00
Sevilla-CFR Cluj 21.00
Arsenal-Olimpiakosz 21.00
Manchester United-Club Brugge 21.00

A további menetrend:

nyolcaddöntő (március 12., március 19.)
negyeddöntő (április 9., április 16.)
elődöntő (április 30., május 7.)
döntő, május 27., Gdansk

Borítókép: Harold Cunningham - UEFA/UEFA via Getty Images

 

Videók