Három magyar az Európa Liga B csoportjában

Arsenal - Frankfurt és Lazio - Celtic derbi is lesz a csoportkörben.


A három magyar futballistát, Holender Filipet, Kecskés Ákost és Vécsei Bálintot foglalkoztató FC Lugano együttesére "hideg" túrák várnak az Európa-ligában: a svájci együttes a pénteki monacói sorsoláson Kádár Tamás csapatával, az ukrán Dinamo Kijevvel, illetve a dán FC Köbenhavn és a svéd Malmö FF gárdájával került a B csoportba.

Holman Dávid és Guzmics Richárd együttese, a szlovák Slovan Bratislava a török Besiktas, a portugál Braga és az angol Wolverhampton Wanderers csapatával találkozik a csoportkörben.

Az ötszörös győztes Sevillának várhatóan nem kell megizzadnia a 32 közé jutásért, ugyanis ciprusi, azeri és luxemburgi csapattal mérkőzik.

A 48 együttest felvonultató csoportkörben az első fordulóra szeptember 19-én kerül sor, a hatodik, utolsó kört december 12-én rendezik. A csoportok első két helyezettje a legjobb 32 között folytatja a szereplést. A döntőt május 27-én rendezik Gdanksban.

Az Európa-liga csoportjai:
A csoport:
Sevilla FC (spanyol), APOEL (ciprusi), FK Qarabag (azeri), F91 Dudelange (luxemburgi)

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán), FC Köbenhavn (dán), Malmö FF (svéd), FC Lugano (svájci)

C csoport:
FC Basel (svájci), FK Krasznodar (orosz), Getafe CF (spanyol), Trabzonspor (török)

D csoport:
Sporting CP (portugál), PSV Eindhoven (holland), Rosenborg (norvég), LASK Linz (osztrák)

E csoport:
Lazio (olasz), Celtic Glasgow (skót), Rennes (francia), CFR Cluj (román)

F csoport:
Arsenal (angol), Eintracht Frankfurt (német), Standard Liége (belga), Vitória Guimaraes (portugál)

G csoport:
FC Porto (portugál), Young Boys (svájci), Feyenoord (holland), Glasgow Rangers (skót)

H csoport:
CSZKA Moszkva (orosz), PFC Ludogorec (bolgár), Espanyol (spanyol), FERENCVÁROS

I csoport:
VfL Wolfsburg (német), KAA Gent (belga), Saint-Étienne (francia), FK Olekszandrija (ukrán)

J csoport:
AS Roma (olasz), Borussia Mönchengladbach (német), Istanbul Basaksehir (török), Wolfsberger AC (osztrák)

K csoport:
Besiktas (török), SC Braga (portugál), Wolverhampton Wanderers (angol), Slovan Bratislava (szlovák)

L csoport:
Manchester United (angol), Asztana (kazah), Partizan Beograd (szerb), AZ Alkmaar (holland)

Fotó: Visionhaus/Getty Images

Videók