A hollandok búcsúztatták a torna favoritját

A spanyolok is bejutottak a legjobb négy közé az U21-es Eb-n.

Elsőként a holland és a spanyol válogatott jutott elődöntőbe a magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon.

A hollandok a torna favoritjának tartott francia együttest úgy múlták felül 2-1-re a kispesti Bozsik Arénában rendezett hétfői negyeddöntőben, hogy a szünetben még egygólos hátrányban voltak. A győztes gólt az AZ Alkmaar duplázó játékosa, Myron Boadu szerezte a 93. percben.

A spanyolok túlórára kényszerültek Mariborban a horvátok ellen, ugyanis a rivális a rendes játékidő hosszabbításában egyenlített. A ráadásban az Espanyol ugyancsak duplázó tehetsége, Javi Puado találata döntött a 110. percben.

Eredmények, negyeddöntő:
Hollandia-Franciaország 2-1 (0-1) Spanyolország-Horvátország 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
később: Dánia-Németország, Székesfehérvár 21.00 Portugália-Olaszország, Ljubljana 21.00

Borítókép: MTI/Szigetváry Zsolt