Olasz mezőnyfölény, de nincsen gól az első félidőben

Roberto Mancini csapata jobban játszik, az osztrákok csak Bachmannak köszönhetik, hogy nincsenek hátrányban.

A labdarúgó Európa-bajnokság második nyolcaddöntőjében az eddig 100%-os olasz válogatott és az osztrákok találkoztak egymással.

A játéknap első mérkőzésén a dánok kiütötték a walesi együttest, így ők ott lesznek a legjobb nyolc közé.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően indult, a 6. percben Insigne ugratta ki Immobilét, aki ütközött az osztrák kapussal.

A 10. percben újabb olasz helyzet volt. Spinazzola lőtt kapu mellé.

A 13. percben Spinazzola lőtt kapura, Bachmann védte a lövését.

Az első negyedórában inkább az olaszok domináltak, de nem tudtak előnybe kerülni.

Egy perccel később Barella lövését védte Bachmann.

Az első osztrák lövésre 18 percet kellett várni. Arnautovic kapott nagy labdát, és lőtt, de jócskán fölé.

A 25. percben Immobile ugrott ki, végül Alabának kellett mentenie.

Az első fél óra után kis híján vezetést szerzett Olaszország. Immobile távoli lövése csattant a kapufán.

Az osztrák válogatott nem tudott érdemi helyzetet kialakítani, támadásaikat többnyire az olaszok mentenek, ha közelebb kerülnének a kapuhoz.

A félidő vége előtt Spinazzola lőtt kapura, Bachmannak kellett védenie.

Az első félidőben az olaszok mezőnyfölényben voltak, de nem tudták azt kihasználni, így a szünetben Olaszország-Ausztria 0-0

Borítókép: Facebook.com/ Uefa euro 2020