Megtört az átok! Sterling és Kane találataival Anglia legyőzte Németországot

Az utolsó negyedóra döntött a Wembley-ben.

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek záró napjának első mérkőzésén Németország és Anglia csaptak össze egymással.

A két csapat legutóbb 2010-ben találkozott egymással világeseményen, akkor a németek nagyon simán 4-1-re győztek. A mérkőzést a holland Danny Makkelie vezeti.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdődött, Kimmich beadását kellett Stonesnak mentenie.

Egy perccel később Goretzka lőtt kapura, Pickford könnyedén ölre fogta.

A hetedik percben Reis szabálytalankodott Goretzkával, sárga lapot érően körülbelül 17 méterrel az angol kapu előtt.

A pontrúgást Havertz végezte el, azonban blokkoltak az angolok.

Az első tíz percben a német válogatott dominált a találkozón, de nem tudott betalálni a kapuba eddig.

Az angolok legutóbb világeseményen 2000-ben győzték le Németországot világeseményen, az Hollandiában és Belgiumban rendezett Európa-bajnokságon Alen Shearer góljával győztek a háromoroszlánosok.

Negyedórát kellett várni az első angol kapuralövésre. Sterling lőtt távolról kapura, amit Neuer védett óriási bravúrral. Az ezt követő szögletből Maguire fejelt kapura, Neuer könnyedén fogta meg.

A félidő felére kiegyenlítődött a játék, a németeknek több lehetőségük volt ellenfelüknél, igaz az angoloknak volt veszélyesebb.

A 26. percben egy beadást követően Maguire fejelt kapu mellé.

Az első fél óra elteltével Kimmich beadása után Gosens érkezett középen de lemaradt a labdáról. Egy perccel később Havertz ugratta ki Wernert, akinek lövését Pickford védte.

A 41. percben Kane-el szabálytalankodott Goretzka, szabadrúgást kapott Anglia elég veszélyes helyről körülbelül 25 méterről. Trippier beadása után nagyot kellett mentenie Hummelsnek.

A ráadás utolsó percében Anglia egy ordító ziccert hagyott ki. Müller adta el a labdát Sterling tette le Kane-nak, Hummels óriásit mentett, így a szünetben Anglia-Németország 0-0

A második félidőt Németország kezdte jobban, Havertz lövését védte nagy bravúrral Pickford.

Az 50. percben Sterling cselezte be magát a büntetőterületen belülre, ám mielőtt lőtt volna, Kimmich mentett.

Az 54. percben Hummels ütközött Kane-nel, az angol támadó lent maradt az ütközés következtében.

Az 57. percben Rüdiger szerelte Sterlinget indította Havertzet, majd áttette Wernernek, lövési kísérletét Stones blokkolta.

A fordulás után a németek többet birtokolják a labdát, de nem tudtak mit kezdeni Gareth Southgate jól szervezett együttesével.

A 65. percben Werner beadása után mentettek az angolok, majd egy megindulást követően Kroos szabálytalankodott a középpálya közepén.

A második félidő felénél frissítettek a csapatok, Gnabry jött be Werner helyére a németeknél és Saka helyére Grealish érkezett az angol csapatba.

A 70. percben Trippiernek lépett oda Gosens, sárgát kapott tettéért.

A 75. percben megszerezte a vezetést az angol válogatott. Egy elveszített labdát követően kapta meg a labdát Kane, aki középre játszott és Sterling közvetlen közelről lőtt a kapuba. (1-0)

A gól után azonnal támadásba lendült Németország, Havertz ellen szabálytalankodott Maguire. Ezt Müller lőtte a sorfalba.

A 80. percben óriási helyzetet hagyott ki Németország. Havertz ugratta ki Müllert, aki megindult a kapu felé, aki elgurította Pickford mellett, de a kapu mellett is.

Öt perccel később végleg eldőlt minden. Egy labdaszerzést követően Shaw tette le Grealishnek, aki középre adta a labdát és az érkező Kane pedig a kapuba fejelt. (2-0)

A németek kétségbeesetten próbáltak gólt szerezni, de Goretzka lövése mellé szállt. A rendes játékidő utolsó perceiben Havertz maradt le egy labdáról.

Gareth Southgate együttese ezzel bejutott a legjobb nyolc közé és várhatja negyeddöntős ellenfelét, aki vagy a svéd vagy az ukrán válogatott lesz.

Az angol válogatott legutóbb világversenyen az 1966-os vb-döntőben győzte le Németországot, így több mint 55 éves átkot törtek meg.

A végeredmény Anglia-Németország 2-0

Borítókép: Facebook.com/ Uefa Euro 2020

Sport365.hu - Színvonalas találkozón gól nélküli döntetlen az angol-német mérkőzés

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek záró napjának első mérkőzésén Németország és Anglia csaptak össze egymással. A két csapat legutóbb 2010-ben találkozott egymással világeseményen, akkor a németek nagyon simán 4-1-re győztek. A mérkőzést a holland Danny Makkelie vezeti. A találkozó a várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdődött, Kimmich beadását kellett Stonesnak mentenie.