Korai Kane-góllal vezetnek az angolok

Az angol csapat gyorsan gólt szerzett, több helyzetet is kialakított, megérdemelten vezet Ukrajna ellen az első félidőben.

A labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntőjében az angol labdarúgó-válogatott Ukrajna ellen lépett pályára  a Stadio Olimpicóban, Rómában. Gareth Southgate együttese eddig egyik Eb mérkőzésén sem kapott gólt.

A találkozó első góljára nem kellett sokat várni. A 4. percben megszerezte a vezetést Anglia. Sterling ugratta ki Harry Kane-t, aki a kifutó Buscan mellett a kapuba lőtt. (1-0)

A gól megfogta az ukrán válogatottat Andrij Shevchenko együttese nem tudott mit kezdeni a szervezett angol védekezéssel.

Negyedórát kellett várni az első ukrán helyzetre. Jarmolenko ugratta kia Yaremchukot, aki kisodródott, íígy Pickford könnyedén védte a lövését.

A 22. percben egy újabb angol helyzet volt. Sterling indult meg a kapu felé Shawhoz tette, aki középre játszott, de a második hullámban nem érkezett senki.

Az első fél óra végén szabdrúgáshoz jutott Anglia. Shaw középre adta a labdát, amit Kane fejelt kapu fölé.

A 33. percben tüzijáték az ukrán kapu előtt. Előbb Sterling majd Rice lőtt kapura, Buscan nagyot védett.

Négy perccel később Jaremchuk indult meg, középre tette a labdát, Zinchenko lövését blokkolták az angol védők.

Három minutummal az első játékrész vége előtt egy kifejelt labdát Shaparenko lőtt kapu mellé.

A hosszabbítás utolsó perceiben Sterling megindult a jobb oldalon, de hosszan tolta meg a labdát, így az állás már nem változott.

A szünetben Anglia-Ukrajna 1-0

Borítókép: Facebook.com/ Uefa Euro 2020