Büntetés vár Angliára, az Uefa vizsgálatot indított

Áll a bál a második elődöntő körül.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) több ok miatt vizsgálatot indított a szerdai Anglia-Dánia Európa-bajnoki elődöntővel kapcsolatban.

Az UEFA csütörtöki közleménye szerint az angol szurkolók lézerfénnyel zavarták meg Kasper Schmeichelt a hosszabbításban. A dán kapus ennek ellenére kivédte Harry Kane büntetőjét, a kipattanót viszont már gólra váltotta a Tottenham Hotspur csatára, aki ezzel eldöntötte a meccset (2-1).

A hazai drukkerek pirotechnikai eszközöket is használtak a Wembley Stadion lelátóin, illetve bekiabálásokkal zavarták meg a dán himnuszt.

Az esettel az UEFA ellenőrző, etikai és fegyelmi testülete (CEDB) foglalkozik majd.

Az angolok az olaszokkal találkoznak a vasárnap 21 órakor kezdődő döntőben, szintén a Wembleyben.

Borítókép: Facebook.com/ Uefa Euro 2020

Sport365.hu - Kirabolták Dániát

A labdarúgó Európa-bajnokság második elődöntőjében Anglia hosszabbítás után győzte le Dánia együttesét. A továbbjutás (módja) azonban hatalmas vihart is kavart. A goal.com egyenesen úgy írja, hogy "Kirabolták Dániát". A megadott tizenegyes jogosságát nemcsak a szurkolók, de futballisták, szakírók, kommentátorok is kétségbe vonják.