A foci-Eb menetrendje és legfrissebb hírei egy helyen

Nézze meg, milyen meccsekre készülhet a következő napokban, és olvassa el a kontinenstorna legújabb híreit!

Június 11-én este az Olaszország-Törökország találkozóval kezdetét vette a 2021-es Labdarúgó Európa Bajnokság. A dübörgő focilázban könnyű elveszni, így egy helyen összegyűjtöttük a kontinenstorna legfontosabb híreit és a soron következő mérkőzéseket is. Cikkünket folyamatosan frissítjük!

Sport365.hu - Hollandia biztosította helyét a legjobb 16 között

A holland válogatott csütörtökön hazai pályán 2-0-ra legyőzte az osztrák csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában, ezzel biztosította helyét a legjobb 16 között. Frank de Boer együttese már biztos a négyes élén végez, s ezzel eldőlt, hogy a nyolcaddöntőjét június 27-én a Puskás Arénában játssza.

Az UEFA figyelmeztette a játékosokat a kötelezettségeikre:

Sport365.hu - Ronaldo, Pogba és Locatelli - Az UEFA figyelmeztetett

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) felhívta a részben budapesti rendezésű kontinensviadalon szereplő csapatok figyelmét arra, hogy vannak bizonyos kötelezettségiek a torna szponzorai felé. Az UEFA reakcióját elsősorban Cristiano Ronaldo esete váltotta ki: a portugál klasszis a magyarok elleni, keddi csoportmérkőzést felvezető hivatalos sajtótájékoztatón eltett az asztalról két üdítős üveget, majd felhívta a figyelmet a víz fogyasztására a szénsavas termékkel szemben.

Érkezik az utánpótlás:

Sport365.hu - Kingsley Coman otthagyta a francia válogatottat

A Bayern München támadójának megszületett a gyereke, ezért nem vett részt a gallok csütörtöki edzésén. A francia válogatott szombaton 15 órakor lép pályára Magyarország ellen a budapesti Puskás Arénában. A csoportkör első fordulójában a világbajnoki címvédő francia válogatott 1-0-ra legyőzte a 2014-es világbajnok német csapatot.

Sport365.hu - Yann Sommer elhagyja a svájci válogatottat, csodaszép indoka van rá

Az olaszokkal szemben 3-0-ra elveszített szerda esti római mérkőzés után azonnal Németországba utazott Yann Sommer, a labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő svájci válogatott kapusa, mert felesége a család második gyermekével mindenórás. A Borussia Mönchengladbach 32 éves futballistája a következő napokban másodszor is apuka lesz, és szeretne ott lenni gyermeke születésekor.

De Bruyne beállt és átírt mindent:

Sport365.hu - De Bruyne beállásával megváltozott minden

Dánia meglepett mindenkit, amikor is már a 2. percben Yussu Poulsen remek találatával megszerezték a vezetést. Belgium az öltözőben maradt. A 10. percben, ahogy ez előre meg volt beszélve, a játékosok megálltak, ezzel is üzenve Eriksennek. Ezt követően egyszerűen tanácstalanok voltak a vendégek, akiket megfojtottak a dánok a játékukkal.

Az ukránok megizzadtak a győzelemért:

Sport365.hu - Ukrajna küzdelmes meccsen legyőzte Észak-Macedóniát

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, C csoport: Ukrajna - Észak-Macedónia 2-1 (2-0) A kezdés egyértelműen a helyzeteket is kidolgozó ukránoké volt, az északmacedónoknak szükségük volt bő 10-15 percre, hogy felvegyék a mérkőzés ritmusát, és egyáltalán támadást kezdeményezzenek. Ettől függetlenül mezőnyfölényben maradt a jól kombináló Ukrajna, amely a 29.

Borítókép: Naomi Baker/Getty Images