A foci-Eb menetrendje és legfrissebb hírei egy helyen

Nézze meg, milyen meccsekre készülhet a következő napokban, és olvassa el a kontinenstorna legújabb híreit!

Június 11-én este az Olaszroszág-Törökország találkozóval kezdetét vette a 2021-es Labdarúgó Európa Bajnokság. A dübörgő focilázban könnyű elveszni, így egy helyen összegyűjtöttük a kontinenstorna legfontosabb híreit és a soron következő mérkőzéseket is. Cikkünket folyamatosan frissítjük!

Sport365.hu - Lukaku megállíthatatlan - Üzent Eriksennek

Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló: Belgium-Oroszország 3-0 (2-0) A szombati mérkőzés 43. percében Christian Eriksen, a dánok csapatkapitánya mindenféle előzmény nélkül összeesett a pályán, ahol bő tíz percen keresztül élesztették újra, mielőtt szállítható állapotba került. A 109-szeres válogatott játékost végül stabil állapotban vitték kórházba, ahol már kommunikálni is tudott.

Christian Eriksen összeesett a pályán

Sport365.hu - Eriksen ébren! - Fogta a fejét a hordágyon

Egyszerűen hihetetlen. A Dánia - Finnország Európa bajnoki mérkőzésen Christian Eriksen összeesett, és eszméletlenül a földre hullott. Senki nem nyúlt hozzá, egyszerűen csak a földreesett. A dán Christian Eriksen összeesett a pályán, újraélesztik, emiatt az első félidő végén félbeszakadt a Dánia-Finnország mérkőzés a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, Koppenhágában, a B csoportban.

Bognár Györgyöt nem szeretnék látni a szurkolók a Tv képernyőkön

Sport365.hu - Felháborító, Szégyen, Takarodj - Bognár György nagyon kihúzta a gyufát a nézőknél

A dán Christian Eriksen összeesett a pályán, újraélesztették, emiatt az első félidő végén félbeszakadt a Dánia-Finnország mérkőzés a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, Koppenhágában, a B csoportban. Eriksen újraélesztése - egy nem sokkal későbbi Reuters-fotó tanúsága szerint - sikeres volt, a játékos a homlokát fogva, nyitott szemmel, a sajtóhírek alapján stabil állapotban hagyta el az arénát, és szállították kórházba.

Marco Rossi a világ egyik legjobbjához hasonlította Gulácsi Pétert:

Sport365.hu - "Gulácsit Manuel Neuerrel egy szinten kell emlegetni"

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya úgy véli, hogy az RB Leipziget erősítő Gulácsi Péter ugyanazt a szintet képviseli a kapusposzton, mint német kollégája, Manuel Neuer. "Péter az elmúlt években a legmagasabb szinten teljesített, és ezt a nemzetközi porondon, a legjobb európai csapatok ellen is megtette.

Mancini elárulta kik segítettek nekik abban, hogy győztesként hagyhassák el a pályát:

Sport365.hu - Mancini a közönséget dicséri, Günes megpróbál túllépni a tegnap estén

Roberto Mancini, a társházigazda olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya azt mondta, a közönség segítsége is kellett ahhoz, hogy az Európa-bajnokság péntek esti nyitómérkőzésén le tudják győzni a törököket. "Jól játszottunk, de mivel ez volt az első meccs és egy remek ellenféllel szemben álltunk, nem volt egyszerű.

Olaszország történelmet írt a nyitómeccsen:

Sport365.hu - Magabiztos olasz győzelemmel indult az Európa-bajnokság

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság nyitómérkőzésén a római Stadio Olimpicoban az olasz válogatott és a török nemzeti tizeneggyel találkozott. A találkozón a koronavírus-járvány miatti korlátozások miatt 16000 szurkoló lehetett jelen. A mérkőzést az olasz csapat kezdte jobban, Florenzi mentett meg egy labdát az ellenfél büntetőterületén, amelyből Berardi került helyzetbe, lövése az oldalhálót találta el.

Erős csapat a kimaradókból:

Sport365.hu - Íme a kimaradók álomcsapata

Szoboszlai Dominik is szerepel a pénteken kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságról lemaradó játékosok álomcsapatában, amelyet a tekintélyes francia sportnapilap, a L'Equipe állított össze. A névsorban olyan futballisták szerepelnek, akik sérülés vagy betegség miatt lemaradnak a részben budapesti rendezésű tornáról, és olyanok is, akiknek a válogatottja nem jutott ki a tavaly nyárról elhalasztott Európa-bajnokságra.

Borítókép: Naomi Baker/Getty Images