Tolisso és Griezmann vezérletével csoportelsők a franciák

Utolsó mérkőzésükön 2-0-ra győzték le az albánokat az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

A francia labdarúgó-válogatott 2-0-ra győzött Albániában az Európa-bajnoki selejtezősorozat vasárnapi játéknapján, így a H csoport első helyén végzett.

A továbbjutás szempontjából nem volt tétje a csoport zárófordulójának, a franciák és a törökök csupán a csoportelsőségért csatáztak, ráadásul nem is egymással.

Tiranában a franciák a 9. percben Tolisso fejes góljával szereztek vezetést, majd a gólpasszos Griezmann talált be a 30. percben, beállítva ezzel a végeredményt.

Már a szünetre kialakult a végeredmény az Andorra-Törökország mérkőzésen is: a vendégek Enes Ünal két góljával győztek Andorra la Vellában. A török játékos négy perc alatt duplázott, második találatát büntetőből szerezte.

Enes Ünal két góljával vitte győzelemre a törököket.

Fotó: Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images

Chisinauban Izland nyert vendégként 2-1-re, a házigazda moldovai válogatott 0-1 után az 56. percben még egyenlített, de az izlandiak másodszor is megszerezték a vezetést, ami már hazai válasz nélkül maradt.
A 2020-as Eb-t 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendezik.

Európa-bajnoki selejtezők:

H csoport:

Albánia-Franciaország 0-2 (0-2)
gól: Tolisso (9.), Griezmann (30.)

Andorra-Törökország 0-2 (0-2)
gól: Ünal (17., 21. - a másodikat 11-esből)

Moldova-Izland 1-2 (0-1)
gól: Milinceanu (56.), illetve Bjarnason (17.), G. Sigurdsson (65.)

A csoport végeredménye: 1. Franciaország 25 pont, 2. Törökország 23, 3. Izland 19, 4. Albánia 13, 5. Andorra 4, 6. Moldova 3

A csoport:

Koszovó-Anglia 0-4 (0-1)
gól: Winks (32.), Kane (79.), Rashford (83.), Mount (91.)

Bulgária-Csehország 1-0 (0-0)
gól: Bozsikov (56.)

A csoport végeredménye: 1. Anglia 21 pont, 2. Csehország 15, 3. Koszovó 11, 4. Bulgária 6, 5. Montenegró 3

B csoport:

Szerbia-Ukrajna 2-2 (1-1)
gól: Tadic (9. - 11-esből), Mitrovic (56.), illetve Jaremcsuk (33.), Beszjegyin (93.)

Luxemburg-Portugália 0-2 (0-1)
gól: B. Fernandes (39.), C. Ronaldo (86.)

A csoport végeredménye: 1. Ukrajna 20 pont, 2. Portugália 17, 3. Szerbia 14, 4. Luxemburg 4, 5. Litvánia 1

Borítókép: Tullio Puglia - UEFA/UEFA via Getty Images