Hétlövetűvel jutott ki Anglia a világbajnokságra

A háromoroszlánosok mellett Csehország, és a világbajnok Franciaország is kvalifikálta magát a vb-re

Az angol, a francia és a cseh labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra.

A történetük 1000. mérkőzésén szereplő angolok a Wembley Stadionban hamar eldöntötték a három pont sorsát a montenegróiak ellen: a 11. percben már vezettek, fél óra elteltével pedig négygólos előnyben voltak. A vége 7-0 lett. Az A csoport másik összecsapásán a csehek óriási hajrával győzték le a vendég koszovóiakat.
A B csoportból az ukránok már korábban kiharcolták a továbbjutást, most a címvédő portugálok kerültek közelebb a kijutáshoz: Cristiano Ronaldo révén a 22. percben már 2-0-ra elhúztak a litvánoktól, és végül 6-0-ra diadalmaskodtak. A világsztár három találattal zárt. A szerbek előtt egy ponttal vezető portugálok az utolsó körben Luxemburgban lépnek pályára.
A franciák már biztos Eb-résztvevőként fogadták a moldovaiakat, mivel az izlandiak kora este nem tudtak nyerni Törökországban. Talán ez is volt az oka, hogy az esélytelennek tartott vendégek szereztek vezetést a 9. percben. A folytatásban a franciáknak végül sikerült otthon tartani a három pontot.
A 2020-as Eb-t 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendezik.

Harry Kane nemcsak mesterhármasának, a győzelemnek, és a kijutásnak is örülhetett.
Fotó: Laurence Griffiths/Getty Images

Európa-bajnoki selejtezők:

A csoport:

Anglia-Montenegró 7-0 (5-0)

gól: Oxlade-Chamberlain (11.), Kane (19., 24., 37.), Rashford (30.), Sofranac (67.- öngól), Abraham (84.)

Csehország-Koszovó 2-1 (0-0)

gól: Kral (71.), Celustka (79.), illetve Nuhiu (50.)

Az állás: 1. (és kijutott) Anglia 18 pont/7 mérkőzés, 2. (és kijutott) Csehország 15/7, 3. Koszovó 11/7, 4. Montenegró 3/8, 5. Bulgária 3/7

B csoport:

Szerbia-Luxemburg 3-2 (2-0)

gól: Mitrovic (11., 43.), Radonjic (70.), illetve Rodrigues (54.), Turpel (75.)

Portugália-Litvánia 6-0 (2-0)

gól: Ronaldo (7., 22., 65.), Pizzi (52.), Paciencia (56.), Silva (63.)

Az állás: 1. (és kijutott) Ukrajna 19 pont/7 mérkőzés, 2. Portugália 14/7, 3. Szerbia 13/7, 4. Luxemburg 4/7, 5. Litvánia 1/8